Muzaffer Fatihli

05 Aralık 2013Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunuyum. Tasarımhane'ye bir süre ara vermiştim ama toplamda 8 yıldır burada çalışıyorum. Öncesinde çeşitli ajanslarda ve yurtdışı menşeili firmalarda bulundum. TRT'de görselleştirme, animasyon ve sahne yönlendirmeleri üzerine çalıştım. Burada da ağırlıklı olarak dijital görselleştirme ve üretim sorumlusuyum.

Hayal ettiğiniz tasarımı bilgisayar ortamında realize etmek, yaptığınız tasarımın hayata geçirildiğinde nasıl olacağını bilmek, bunu müşterinin algılayabileceği şekilde üç boyutlu programa aktarabilmek ve sunum haline getirmek biraz emek istiyor. Beni en çok eğlendiren cümle "hayal ettiğim gibi olmamış"tır. Bu cümleyi mümkün mertebe duymamak için elimizden geleni yapıyoruz. Atölye kısmıyla ilgilendiğim için bazı sezonlarda ofise hiç gelemiyorum. Çünkü bu işin üretimden sonra bir de kurulumu var. Sahada bulunup işin doğru akışını sağlıyoruz.Tasarımhane'de çalışmaktan gayet memnunum. Tabi içeride olunca pek anlaşılmıyor ama dışarıdan bakıldığında oldukça bilinen bir firma olduğunu görüyorsunuz. Kurumsal bir firma olmamıza rağmen genelde patron-işçi gibi bir bağımız yok. Başta sevgi ve saygıya dayalı bir hiyerarşimiz var ve bunu korumaya çalışıyoruz.

Tasarımhane'yi farklı kılan, mimarlık firması olmasına rağmen birçok farklı kategoride hizmet verilmesidir. Biz burada yaptığımız işin grafik ve prodüksiyon çalışmalarını da gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda üretimleri yaptığımız çok kapsamlı bir atölyemiz var. Boya, demir, ahşap, neredeyse bilinen bütün malzemeleri işleyebiliyoruz. Yani piyasada birçok firmanın yapamayacağı şeylere çok rahat bir şekilde elimizi atabiliyoruz.

 


Güzin Erkan ve Oben Karatepe ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :