Kahve bahane, şarap şahane!

02 Eylül 2014

Viyana'da en az klasik müzik kadar ünlü olan kahve kültürünün izlerine kentin her yerinde rastlamak mümkün. Ancak sanırım bizde olduğu gibi Viyana'da da kahve bahane. Burada da gönül sohbet istiyor olmalı ki tarihi kahvehaneler, insanlara muhteşem güzel ortamlar sunuyor.

Pek çoğu en az yüz yıllık olan kahvehaneler, orijinal dekorasyonları hiç bozulmadan bugüne kadar gelebilmiş. Kimse duvarlarına fayans kaplayıp, sandalyelerini plastiğe çevirmemiş. Sadece bu kahvelerde vakit geçirmek için bile Viyana'ya gidilir.Viyana denince kahve hemen akla gelir ama şarap pek gelmez. Ancak durum hiç de öyle değil. Viyana çevresinde bulunan bağlarda yetiştirilen üzümlerden nefis şaraplar üretiliyor. Viyana'daki restoranlar, yerel mutfakla dünya mutfağını harmanlayarak yemek kültürünü geliştirmeyi başarmış. Bu restoranlarda yenilecek yemeğin yanında mutlaka yerel bir şarap denemenizi öneririm.


Ne yenir, nerede yenir?
- Plachutta Hietzing Restaurant, Auhof Strasse 1
- Donauturm Wien Restaurant, Donaturm Strasse 4

Çorba çeşitleri, şinitzel ve tatlılar Avusturya mutfağının öne çıkanları olmasına rağmen, Viyanalı şefler farklı ülke mutfaklarını kendi mutfaklarına başarıyla taşıyor.


Konaklama
- Sofitel Hotel, Prater Strasse 1  
- Grand Hotel Wien, Kartner Ring 9


Kentle ilgili güncel bilgilere buradan göz atabilirsiniz.


Bir Viyana Güncesi...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :