Handan Tülü

09 Nisan 2010


Handan Tülü ve Gülru Kenanlı

İstanbul'da sürdürdüğü mimarlık yaşamına, İzmir İleri teknoloji Enstitüsü Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümde araştırma görevlisi olmak için kısa bir süre ara verdikten sonra, 2000-2003 Kadir Has Üniversitesi'nin Cibali Merkez Kampüsü projesinde çalıştığı Tures Mimarlığa geri dönen Handan Tülüt, akademik hayattan neden vazgeçtiğini şu sözlerle anlatıyor:

"Çok aktif bir piyasa hayatından sonda okula çok isteyerek başlamıştım, ama bu mezun olduktan hemen sonra başlanmasa gereken bir şey bence. Çok keyifliydi aslında, ama benim orada bulunduğum dönem kötü bir zamana denk geldi; bütün hocalarımız özel üniversitelere geçti, bölüme öğrenci alımı durduruldu. Bir de İstanbul'dan sonra İzmir pek olmadı benim için. Çünkü İzmir daha kendi içinde, olan bitenden kopuk. Orada çok standart bir hayat var: yavaş ve keyif üzerine kurulu. İstanbul ise bir başka… Sürekli  geliştiriyor insanı, sokaklarında dolaşırken bile…"

Tülüt, Tures Mimarlık'ta daha özgür bir ortam olduğunu dile getirerek "Burada nasıl çalışacağını, müşteriye projeyi nasıl sunacağını kendin belirliyorsun ve bu açıdan burada çalışmak çok keyifli."

Genellikle mimari projelerde yer aldığını ifade eden Tülüt, daha çok iç mekan tasarımı, bina tasarımı ve hatta ürün tasarımı üzerine çalıştığını söylüyor.


Mehmet Alper ile...
Tures Mimarlık çalışanları ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :