Gül Ertekin

03 Haziran 2014

İTÜ Mimarlık Bölümü mezunuyum. Yüksek lisansımı da İTÜ Mimari Tasarım programında yaptım. İkinci senemde Hollanda'daki Eindhoven Üniversitesi'nde Erasmus programına katılmıştım. Yüksek lisansım biter bitmez bir yıl Bjarke Ingels Group (BIG)'de çalıştım. Çok güzel bir deneyimdi. Daha sonra Türkiye'ye döndüm ve 2013 Şubat'ında Salon Architects'e başladım. Şu anda buradaki en eski elemanım. Genellikle projelerin her ayağında yer alıyorum. Buranın en sevdiğim yanı, hem ölçek hem konu olarak çok çeşitli projelerin olması. Bazen bir sergi projesi, bazense kocaman bir bina yapıyoruz. Değişik ölçeklerde çalışıp değişik şeyler öğrenmek zevkli oluyor.
Gümüşsuyu'na taşınmadan önce İTÜ Maslak Kampüsü'nün TGA binasındaydık. Burada daha büyük bir alanımız var ve ofise ulaşmak daha kolay. Çalışma saatlerimiz teslim zamanlarında yoğunlaşıyor. Onun dışında düzenli bir tempomuz var. Cumartesileri yarım gün de olsa çalışıyoruz. Çalışma saatleri 09:00-18:00 olan bir ofis kadar rahat olmasak da sürekli mesai yapan bir ofis kadar yoğun da değiliz. 

Alper ve Melike, çalışanlara sorumluluk veren işverenler. Genelde bizim de fikirlerimizi almak istiyorlar. Hatta biz de proje üretebiliyoruz. Ofiste çeşitli milletlerden insanlar olması çok güzel. Farklı kültürlerle sürekli alışveriş halinde olabiliyoruz. Herkesin getirdiği bir şeyler oluyor. Genç ve dinamik bir ofisiz. Projelerimizde güncel mimarlık dilini ve teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Yurtdışından da çalışmalarımızla ilgili geri dönüşler alıyoruz. Demek ki işlerimiz beğeniliyor. Genç nesil yeni teknolojik araçlar ile çok ilgili. Biz de burada ona önem verdiğimi için yeni gelecek kişilerle de o açıdan  uyuşuyoruz.
 


Antre
Salon
Salomanje
Ev Ahalisi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :