Gözde Çelebi

16 Kasım 2018

2016 yılında İTÜ’den mezun oldum. Şu anda yine İTÜ’de Mimari Tasarım yüksek lisansına devam ediyorum.

Ofis için Instagram’da paylaşılan ilanı görmüştüm. Üç yıllık tecrübe isteniyordu. Aslında o kadar tecrübem yoktu ama başka bir ofiste çalışıyordum ve iş değiştirmeyi planlıyordum. Haziran ayında Aslıhan hanım'la bir görüşme yaptık, Ağustos sonu da buraya gireceğim belli oldu. Yaklaşık iki aydır burada çalışıyorum.

Ofisin ortamı çok rahat. Sabah geldiğimde kapıyı kendim açıp giriyorum. Az kişiyle çalışmak iyi birşey. Sabah 9 - akşam 6 gibi motamot bir çalışma durumumuz yok. Bence böyle olması işi sahiplenmemizi sağlıyor. O yüzden işe uyum sürecim kolay ve çabuk geçti. Gelir gelmez bir teslime giriştik. Buraya başladığımdan beri yoğun bir şekilde Kosova’daki Lumbardhi projesi üzerinde çalışıyorum. Buraya geldiğimde tasarımın bir kısmı bitmişti, şimdi geliştirilerek devam ediyor. Onun dışında ufak tefek başka işler de geliyor. Haftanın bir günü okula gidiyorum. İş bölümü yaparak devam ediyoruz.

Mezun olmadan önce sergi tasarımı alanında çalışma imkanım oldu. VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin dördüncü bölümünde, Yelta Köm’ün küratör olduğu sergide asistanlık yaptım. Daha sonra 3. İstanbul Tasarım Bienali'nde Sergi ve Proje Koordinatörü Merve Yücel'in asistanlığı yaptım. Onunla beraber sergi tasarımını baştan sona kurmam, işin içinde bulunmam, bu ofise uygun olduğumun bir göstergesiydi. Tasarım Bienali’nden sonra başka bir mimarlık ofisinde çalıştım ama orada kendime alan yaratamamıştım. Burada sanatsal projeler de yapıyoruz. Dolayısıyla hem mimarlık yapıp hem de sanat alanında ilerleyebiliyorum. Hem benim eofise bir şeyler katabileceğim hem de ofisin bana başka şeyler katabileceği bir yer burası. Daha önce bir arkadaşım da burada çalışmıştı, o da ortamın tam bana göre olduğunu söylüyordu. O yüzden güzel bir karşılaşma oldu.

Şu anda ofiste 4 kişiyiz. Aslıhan Hanım çok yoğun olduğu için sık sık ofis dışında oluyor ama buradayken çok yerinde yönlendirmeler yapıyor. Seçkin de uzun süredir burada çalıştığı için prosedüre hakim. O da bir yandan doktorasına devam ediyor. Part-time ama bir arada olan bir ofisiz. Ofis dışında da aynı koordinasyonu sağlayabiliyoruz.

 


Kurucu Aslıhan Demirtaş ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :