Aslihan Demirtas Architecture, Design & Research Studio | KHORA

Amber Eroyan / 16 Kasım 2018
Türkiye ve yurtdışında gerçekleştirdiği mimarlık, tasarım ve sanat projeleriyle tanıdığımız Aslıhan Demirtaş’ın ofisini ve işlerini keşfe çıkıyoruz bu ay...

Mekansal mükemmellik ve detaycılık tohumları, henüz çocukken avlusunda oynadığı Carlo Scarpa’nın Castelvecchio’sunda atılıyor Aslıhan Demirtaş’ın gözüne ve gönlüne... Sıkı bir mimarlık eğitimi ve çok sayıda yarışmanın eşlik ettiği ilk mesleki deneyimlerin ardından Ağa Han Programı’nda yüksek lisans yapmak üzere New York’un yolunu tutan genç mimar, bu dünya metropolünde zengin bir kültürel ortamın içinde çok farklı alanlarda yaratıcılığını değerlendirme imkanı buluyor.

I.M. Pei’nin İslam Sanatları Müzesi’nde baş tasarımcı olarak, 30 bin metrekarelik binanın tasarım ve uygulama aşamasında bilfiil görev alan Aslıhan Demirtaş, bu eşsiz deneyimden bahsederken, New York’taki küresel mimarlık dünyasının aşırı rekabetçi ortamını da hatırlatmadan geçmiyor. Sanatsal üretimlerinin ilk meyvesini yine bu kentte verdikten sonra, bir proje vesilesiyle geldiği İstanbul, 2013 itibariyle sürekli ikametgahı oluyor.

İstanbul’da tam zamanlı beşinci yılını tamamlayan Aslihan Demirtas Architecture, Design & Research Studio ve kardeş pratiği KHORA’nın kapısını çalıp, kurucusundan ve tasarım ekibinden iş yapma yöntemlerini ve mesleki yaklaşımlarını dinledik.


Kurucu Aslıhan Demirtaş ile...
Tasarım Ekibi ile...
Künye
Ofis Adı:
Aslihan Demirtas Architecture, Design & Research Studio | KHORA
Sahibi:
Aslıhan Demirtaş, Ali Cindoruk
Telefon:
0212 251 34 59
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :