"Görsellik önemli, eşit muamele istiyoruz"

09 Ağustos 2011

"En önemlisi binaların görselliği… Boya badana isteyen çok sayıda bina var. Kaldırılan tabelaların arka kısmı çok kötü gözüküyor."

"Görüntü kirliliği yaratan unsurların (tabela, klima, anten vb) yedi gün içerisinde çıkarılması tebliğ edildi. Biz ilk günden bu tebliğe uyduk ama halen klimalarını sökmemiş dükkanlar var. Tebliğe tamamen uyulmadığı sürece yapılan uygulamanın bir esprisi yok. Herkese eşit davranılmasını istiyoruz."

"Çatı giderlerinin arka tarafa alınması öngörülüyordu ama henüz ona başlanmadı. Hem yağmur suyu hem de giderlerdeki su bir araya geldiği zaman sele neden olabilir. Diğer sokakların altyapısını buna göre düzenlendi ama uygulamaya bizim sokaktan başlandığı için, bu değişiklik yapılmadan yol kapatıldı. Giderler hem görsel anlamda hem de güvenlik anlamında sorun yaratan bir konu… Apartman yöneticileri tek başına bunun üstesinden gelemeyebilir. Belediye tüm giderleri belli bir noktada toplayarak doğrudan kanalizasyona bağlayabilir."

"Yeni taş döşemeler ileride koku yapacak. Normalde bu taşlar simsiyahtır, yaz ayında bunların pırıl pırıl olması gerekir, ama tozdan topraktan temizlenemiyor. Sanki farklı malzemeden yapılmış gibi her biri ayrı renk. Bunun bir standardının olması lazım."

"Herkes zamanla alışacaktır. İyi bir şeye alıştığınızda da bunun altına düşemiyorsunuz. Geç kalınmış bir projeydi ama çok doğru bir iş yapıldı ve güzel bir eser ortaya çıkarıldı."


Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Vasken Barın
Mimar Erhan İşözen
Şair Nigar Esnafı Uygulamaları Değerlendiriyor
Öncesi, Sonrası, Uygulama Safhası ile Osmanbey Sokakları
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :