"Gelecekteki sergimin mekânını da ben tasarlayacağım"

07 Ekim 2011

Bloğunuzda 'Argos in Cappadocia' oteli için hazırladığınız menü klipslerine denk geldim. Bu işbirliği nasıl gelişti?

Argos Otel'in çok açık fikirli ve duyarlı bir sahibi var. Bütün otelde geri dönüşümü ortaya çıkarmaya çalışıyor. Mevcut bir mahalleyi dönüştürmüş yeni bir bina… Otel vasfında odası yok. Küçük küçük evcikler var. Hem otelde kullandıkları şişeleri dönüştürebilsinler hem de her noktada bu kavrama dikkat çekebilsinler diye farklı çözümler üretiyorlar. Bu işbirliği de bu sayede gelişti. Menülere klipsiler yaptık. Odalardaki vazolara yaptığım çiçeklerden birer tane koyduk. Bunun dışında otelde kalan müşterilere küçük bir broş hediye ediliyor. Böylece geri dönüşümü çeşitli kademelerde kullanmış olduk. İleride daha büyük şeyler de üretilebilir. Büyük bir tonozun içine ‘artwork'ler yerleştirilebilir.

Tasarımlarınızı kendi mimarlık ve iç mekan projelerinize dahil ettiniz mi?

Hep aklımda ama henüz çok uygun bir proje çıkmadı.


'Petals' lamba


Kızınız da size özenip işin ucundan tutuyor mu?

Arada bir yardım ediyor ama on dakika sonra sıkılıp bırakıyor. Güzel de yapıyor aslında. Zaten onun iyi işler ortaya koymasından hareketle, bu konuda bazı ‘tutorial'lar yapıp, insanlara öğreteyim dedim. Zaten bu konuda özellikle ev kadınlarından çok sayıda mail alıyorum.


Gülnur Özdağlar'ın, anneler günü temalı karma bir sergi için, annesine ve kızına tasarladığı lale broşlar


Yakın dönemde yeni bir sergi planınız var mı?

Düşünmüyorum, üst üste çok fazla sergi oldu. Benzer şeyleri 4-5 kere sergiledim. Şimdi çok iyi bir şey yapmam lazım diye düşünüyorum. Mekân kurgusu ile birlikte… Malları götürüp bir yere dizmek iyi hoş, ama tasarımlar ne kadar ilginç olsa da ne olduğu artık öğrenildi. Bundan sonra daha özenli ve daha tasarlanmış bir sergi yapmam lazım. Güzel bir mekan bulursam neden olmasın?


 


Gülnur Özdağlar ile "tertium non data" Üzerine...
Tasarımcı ve Markası Hakkında
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :