"Farklı görüşler, doğru mimari tasarım elemanları ortaya çıkarır"

05 Mayıs 2009Ofisteki görev dağılımı nasıl?


MBM:Ofiste zaten doğal bir iş bölümü var. Herkes aldığı formasyon doğrutusunda projelerin oluşturulmasında farklı zamanlarda veya diğerleriyle eş zamanlı çalışmaktadır. Ali Bey ve Eylem Hanım yüksek mimar oldukları için, özellikle mimari projelerde onlar projeyi oluşturduktan sonra Cüneyt ve ben işin tefriş kısmına ve ince işlerine geçeriz. Tasarım sürecinde ise, konsept oluştururken hepimiz karar veririz; bu bağlamda herkesin tasarım sürecine dahil olma zamanı farklılık gösterebilir. Mimari detayları oluşturan Ali Bey ve Eylem Hanım noktasal tasarım süreçlerinde de bizimle eş zamanlı çalışırlar.

Biz burada farklı formasyonlardan gelen insanlarız. Daha sistematik matematiksel bilgiye dayalı mimari tasarım grubumuzun yanında Cüneyt ve ben görsel sanatlarla da iç içeyiz. Yani bu harman işlerimize büyük bir tasarım zenginliği katmaktadır.

Genellikle konuştuğum büro sahipleri, elbette herkesi tasarım sürecine katmak istediklerini, fakat iş yoğunluğu içinde bunun pek de mümkün olmadığını ifade ediyorlar.
Bizde herkesin yeterince söz hakkı var. Herkesin içine sinen fikri bulmaya çalışıyoruz.

İdeolojik veya kişisel konularda iddialı olmak iyidir, ama projede herkesin ayrı bir söyleminin olması mekâna iyi bir biçimde yansır. Farklı görüşler, o mekânda doğru mimari tasarım elemanları ortaya çıkarır.


Mahmut Bülent Müftüoğlu ile söyleşi başlıyor...
Sıra ekipte
MDM'nin sosyal sorumluk projesi; Fonksiyonel Mekânlar Tasarım Yarışması
Eylem Görmüş Ekizce ve Ali Sefa Ekizce ile "sıkıcı" bir konu; deprem üzerine...
Projeler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :