MDM'de gerçek bir aile! Ali Sefa Ekizce ve Eylem Görmüş Ekizce

05 Mayıs 2009MDM'nin en yeni ismi sizsiniz sanırım?


EGE: Evet, Ekim 2008'den beri burada çalışıyorum.

Siz nasıl dâhil oldunuz ekibe?

EGE: Ali'nin eşiyim ben.

Hakikaten aileymişsiniz...
EGE: Evet, öyleyiz. (Gülüyor) 

Siz yeni olduğunuz için hem içeriden, hem de dışarıdan bakan bir gözle de değerlendirebilirsiniz MDM'yi...

EGE: Ali de, ben de İTÜ Mimarlık mezunuyuz. 1998'de mezun olduktan sonra 2007 yılında oğlumuzun doğumuna kadar çalıştığım ofislerde, Paşabahçe Mağazalarından,  Akbank, TEB, Yapı Kredi gibi bankalara kadar birçok önemli kurumsal firma için proje üretme şansım oldu. Son yıllarda özellikle bankaların bina ve şube tasarımları üzerinde yoğunlaştım.

Dışarıdan bir gözle diye sordunuz; tabii Ali uzun yıllardır Mahmut Beyle birlikte çalıştığı için buradaki ortamın farklılığını gözlemleyebiliyordum. Dışarıdan da buradaki aile ortamını hissedebiliyordum yani. Mahmut Bey'in çalışanlarla kurduğu, çalışanların birbirleri ile kurduğu diyalog hep pozitif yönde seyrediyordu…
MDM'nin benim için en önemli özelliklerinden birisi de bünyesinde bir sanat galerisi barındırıyor olması. Genelde proje hazırlama sürecinde dış ortamdan kopuk çalışılır. Fakat burada durum tam tersi. Her gün hareketli bir sanat çevresiyle etkileşim halindeyiz ki, burayı gerçekten keyifli bir iş ortamı haline dönüştüren etkenlerden birisi de bu.

M.B.M: Ben, Eylem Hanım'ın konuşmasına bir ara başlık açayım. Ali ile çalışmaya başladığımızdan beri Eylem Hanım'ın ismini duyuyorduk, daha sonra kendisiyle de tanıştık. Eylem Hanım'ın proje direktörü olarak büyük mimari projelerdeki tecrübesi, bizim kendimizi kamu kuruluşlarına açma isteğimizle örtüştü ve Eylem Hanım'ı bizimle çalışmaya ikna ettik.

E.G.E: Evet, beraber iyi projeler kotarabileceğimize inandık.


Mahmut Bülent Müftüoğlu ile söyleşi başlıyor...
Sıra ekipte
MDM'nin sosyal sorumluk projesi; Fonksiyonel Mekânlar Tasarım Yarışması
Eylem Görmüş Ekizce ve Ali Sefa Ekizce ile "sıkıcı" bir konu; deprem üzerine...
Projeler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :