Ceyda Atıcı: "Projelerin birebir içinde olabilmem, beni buraya en çok bağlayan şey"

09 Haziran 2009

İstanbul Teknik Üniversitesi İçmimarlık Bölümü'nden mezunum ve iki seneden beri Fores Mimarlık'ta çalışıyorum. Fores Mimarlık tesadüfen babamın şirketine bir iş yapıyordu; firmadan da bu sayede haberim oldu. Ben Fores Mimarlık'a zaten henüz öğrenciyken gelmeye başladım. Bunun öncesinde başka yerlerde çok daha kısa süreli, bir-iki haftalık iş tecrübelerim olmuştu. Elbette bir de biraz daha uzun süreli staj deneyimlerim oldu.

Şu anda Fores Mimarlık'ın içmimarlık projeleri ile ilgileniyorum. Tüm tasarım ve projelendirme aşamalarında görev yapıyorum. Müşterilerle de bazen görüşmelere gidiyorum. Üstümde de büyük bir sorumluluk hissediyorum. (Burada Serter Karataban devreye giriyor ve "O, bunu en çok hissedenlerden biri" diyor)

Fores Mimarlık'ın öncelikle ortamını çok seviyorum. Burada gerçekten aile gibiyiz. Öte yandan gelen projelerde birebir işin içinde olabilmem, beni buraya en çok bağlayan şeylerden biri diyebilirim. Ne de olsa diğer ofislerde pek böylesi bir şansınız olmuyor. Genellikle daha teknik kısmı ile, çizimi ile uğraşıyorsunuz. Burada ise projenin tasarımdan müşteri görüşmelerine, uygulamaya kadar her aşamasında bulunma şansım oluyor.


Hoca ile Öğrenciyi Bir Araya Getiren Fores'in Öyküsü
Bir Mimarlık Bürosu Bir Akustik Firmasını Nasıl Doğurdu?
Çalışanlarından Team Fores
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :