"Bodrum kat dükkanlar ve motosikletler yayaları tehlikeye atıyor"

09 Ağustos 2011

"Diğer bir sıkıntı, kapıcı dairesinden dükkana dönüştürülen bodrum katlarla ilgili… Bu dükkanlar nedeniyle kaldırımlar yer yer daralıyor. Yaya konforu tam olarak sağlanamıyor ve engelli vatandaşlar risk altına sokuluyor. Bu dükkanların ruhsatı iptal edilerek, daire giriş - çıkışları apartman içinden sağlanabilir. Dükkan girişlerinde gerçekten bir nizamın olması gerekir. Kaldırıma taşan, üst üste yerleştirilmiş düşey tabelalar var, bu konuda hiçbir uyarı yapılmadı. Başınızı eğmeden yürüyemiyorsunuz. Bunların tamamen ortadan kaldırılması lazım."

"Kaldırım seviyesi düşürülünce, birleşim noktalarında kötü görüntüler oluştu. Ortak gider olduğu için tüm binalar bu hasarlı noktalarını düzeltmedi."

"Motosikletler de çok öenmli bir sorun; hangi yönden geldikleri belli değil. Müşteri dükkandan çıktığında motosikletle burun buruna gelebiliyor. Kaldırımın genişletilmesi ve alçaltılması onlara yaradı. Bu durumun tekrar gözden geçirilmesi gerekir."


Şair Nigar sokağın yeni haline ilişkin proje görseli

"Çalışmalar başlamadan önce çok güzel bir proje resmi gösterildi. Uygulamada o resim yok. Uzun sürecek olması nedeniyle değiştirdiklerini düşünüyoruz. Faydalı ama kalitesiz bir işçilik var ortada. Kaldırıma araba park edilmesinin önüne geçildi ama motosikletini park edip gidenler oluyor. Babaların arasına uzun saksılar yerleştirilirse hem etrafa canlılık katılır hem de motosikletlerin önüne geçilir."


Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Vasken Barın
Mimar Erhan İşözen
Şair Nigar Esnafı Uygulamaları Değerlendiriyor
Öncesi, Sonrası, Uygulama Safhası ile Osmanbey Sokakları
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :