Berrak Ece İnsel

08 Ocak 2010Nereden mezun oldunuz?

Bahçeşehir Üniversitesi İç mimarlık bölümünden yeni mezun oldum.

Peki, ne kadar zamandır burada çalışıyorsunuz?
Yaklaşık 1 aydır. Çok yeniyim.

İlk büro deneyiminiz mi?
Evet.

Has Mimarlıkta çalışmaya nasıl karar verdiniz?
Üniversitedeyken bir yakınım sayesinde burayı keşfetmiştim. Sonra biraz araştırmış ve benim okulda yaptığım çalışmaların, buradaki çalışmalarla paralel olduğunu görünce staj yapmak için başvurmuş ve stajımı burada yapmıştım. Has Mimarlıktaki çalışma ortamını ve ofisin çalışma prensiplerini beğendiğim için de mezun olduktan sonra burada çalışmak istiyordum. Benim için çok büyük bir şans oldu burada çalışmak.

Peki, bir iç mimarlık öğrencisi büyük ölçekli mimarlık projelerinin yapıldığı bir ofise geldiğinde, okulda öğrendiğinden başka bir bakış açısına kavuşabiliyor mu?
Her şeyin iç içe olduğunu çok kısa bir sürede öğrenebiliyorsunuz. Artık projeleri tek olarak görmeye başlıyorsunuz. Aslında şu anda daha çok yeni olduğum için biraz zorlanıyorum. Çünkü okul hayatı ile iş hayatı birbirinden çok farklı, ama burası çok eğitici bir kurum. Her şeyi çok güzel bir şekilde öğretiyorlar bize… İstediğiniz her şeyi, herkese sorabilirsiniz burada. Herkes size güler yüzlü bir şekilde bilmediklerinizi anlatır.


Ayşe Hasol Erktin ile...
Doğan Hasol ile...
Hayzuran Hasol ile...
Çalışanlar ile...
Has Mimarlık hakkında
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :