Baştan Çıkarıcı Lezzet Şöleni: Salata

30 Mayıs 2014

Baştan çıkarıcı biçimler, renkler, dokular ve tatlardan oluşan güzel bir salata kadar insana mutluluk veren başka bir şey var mıdır? Salataların sofraya getirebildiği uyumun sınırı yok. Üzerine biraz zeytinyağı, birkaç damla limon ve bir tutam tuz eklediğiniz, tarladan gelmiş taze marul gibi en basit tariften, Rönesans ziyafetlerindeki küçük birer sanat eseri olan ot, çiçek, meyve, et ve balığın kullanıldığı ayrıntılı ve yaratıcı tariflere kadar salata herkesi kendine çeker. Ayrıca özenle hazırlanan bir salata hiçbir zaman beklentileri karşılıksız bırakmaz.

Academia Barilla bu kitapta, eşsiz salata fikirleri için 50 tarif seçti. Bu tariflerin çoğu, gerek yaratıcı fikirleriyle gerekse Akdeniz ürünlerini kullanışı veya bir bölgeye özgü oluşuyla İtalyan mutfağına aittir: Mozzarella peyniri, domates ve fesleğenin bir araya geldiği meşhur caprese salatası; Monferrato'nun tipik yemeği sıradışı tavşan salatası; Toskana'nın alçakgönüllü panzanella'sı; Napoli Körfezi'nden deniz ürünleri salatası; bereketli Ligurya usulü condiglione ve Sicilya'ya özgü, güzel kokulu portakal salatası.

Academia Barilla'nın bu tarifleri seçmesinin nedeni, İtalyan mutfağında olduğu gibi bu tariflerde de en kaliteli malzemelerin kullanılması, tariflerin gelenekle yenilik arasında hoş bir denge kurması ve her şeyden önemlisi neşeli bir ruha sahip olmaları...

Satın almak için tıklayınız.


Akademik Lezzet Arşivi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :