Çekmece'den Akademik Lezzetler

Amber EROYAN / 30 Mayıs 2014
Çekmece Yayınları'nın Academia Barilla lezzetlerini yazıdan uygulamaya geçirmek üzere Mutfak Sanatları Akademisi'nde düzenlenen Blogger Buluşması'na katılan Mimarizm, yiyip içtiklerini 'Mimarın Göbeği'ne not düşmeyi ihmal etmedi!


Academia Barilla lezzetlerini yazıdan uygulamaya geçirmek üzere 29 Mayıs akşamı  Mutfak Sanatları Akademisi (MSA)'da düzenlenen Blogger Buluşması'na katılan Mimarizm, yiyip içtiklerini 'Mimarın Göbeği'ne not düşmeyi ihmal etmedi!


Uluslararası yemek kültürünün en leziz üyelerinden İtalyan Mutfağı, Academia Barilla ve Çekmece Yayınları işbirliğiyle kütüphaneleri donatmaya başladı. Her biri ayrı cazibeye sahip 5 kitap, 50'şer pratik tarif ile Türkiye'deki mideleri fethetmeye hazır.

Yapım kolaylığının çok ötesinde bir lezzet performansı sunan Academia Barilla tarifleri; Makarna, Salata, Domates, Patates ve Çikolata malzemelerini temel alacak şekilde kitaplaştırılmış. Geçtiğimiz yılın sonunda iştah açan yemek kitapları ile yayın dünyasına merhaba diyen Çekmece Yayınları, bu yeni dizisiyle, Barilla markasının 136 yıllık birikimini Türkiye'deki yemek tutkunlarına ulaştırıyor.Geniş bir arşive sahip Parma merkezli Academia Barilla'ya ait tariflerin, Türkiye'deki yemek blogger'ları tarafından yazıdan uygulamaya döküldüğü gece, #academiabarillalezzetleri ve #cekmeceyayinlari hashtag'leri ile dakika dakika paylaşıldı.


            


Gelelim midenin gurrr dediği noktaya... MSA Şefi Hakan Şen'in Salata, Makarna, Patates ve Çikolata kitaplarından seçip mönüye dönüştürüldüğü tarifler şunlar oldu:- Ballı, Susamlı, Dana Etli Salata
- Jumbo Karidesli Tam Buğday Spaghetti
- Kapari ve Zeytinli Kağıtta Levrek
- Çikolatalı Akışkan Minik Kekler

Tamamı orta zorluktaki tarifleri büyük dikkat ve titizlikle hayata geçiren blogger'lar, atölyeye ikili gruplar halinde katılırken, Twitter, Facebook ve Instagram paylaşımlarının yanısıra yemekleriyle de yarıştılar. Ekip arkadaşım Nurullah Kaya ile mimar-şehir plancısı ahengini yemek çalışmalarımıza da yansıttık :)Salatadan tatlıya doğru lezzet dozu giderek artan tarifler mideleri şenlendirirken, bloggerlar gecenin sonunda hediye edilen Academia Barilla kitaplarının vadettiği yeni deneyimlerin heyecanıyla yemek dolu bir günü daha noktaladılar.Çekmece Yayınları'nın Academia Barilla kitapları hakkında ayrıtılı bilgiye aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz...


Akademik Lezzet Arşivi
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :