Arda Yavuz: "Türkiye’de akustik konseptinde Fores'e benzer yerler pek yok"

09 Haziran 2009

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezunum. Yine YTÜ'de akustik üzerine yüksek lisans yaptım. Müzisyen olduğum için gittiğim stüdyo ve konser salonlarında ses kalitesi beklentim hep yüksek oluyordu. Konuya meraklı da olduğum için akustiğe yöneldim. Yaklaşık altı aydır da Fores bünyesinde çalışıyorum.

Asker dönüşünde Fores'i bizzat aradım, çünkü akustik konseptinde Türkiye'de buraya benzer yerler pek yok. Bu iş alanında da genellikle bireysel çalışılıyor. Ben de böyle bir oluşum içinde faydalı olabileceğimi düşündüm.

Sektörde daha önce birlikte çalıştığım birkaç önde gelen akustikçi oldu. Ama Fores ile yaptığım iş görüşmesinin ardından hem ortamı, konsepti hem de yapılan işler dolayısıyla burada bulunmayı tercih ettim. Fores benim için bir yaşam biçimi! (Ekipçe kahkahalara boğuluyorlar) Açıkçası bu büroda en önemsediğim şeylerden biri de, sorumluluğun bazı projelerde neredeyse tamamen bizde olması… Burada yaptığımız işlere güveniliyor. Ben de Fores'te hem bilgilerimi kullanma hem de onları geliştirme imkânı buluyorum.


Hoca ile Öğrenciyi Bir Araya Getiren Fores'in Öyküsü
Bir Mimarlık Bürosu Bir Akustik Firmasını Nasıl Doğurdu?
Çalışanlarından Team Fores
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :