YEM Kitabevi, İstanbul Coffee Festival'de

mimarizm.com / 23 Ekim 2015


DSM Group tarafından, Paşabahçe ana sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Coffee Festival, 150 firmanın katılımıyla Haydarpaşa Garı'nda başladı. Dört gün sürecek festivale 24 binin üzerinde katılımcı beklenirken, YEM Kitabevi de etkinliğe kitapları ile renk katıyor.


Geçtiğimiz yıl Avrupa'nın en büyük festivali olarak adını duyuran İstanbul Coffee Festival, bu yıl 22-25 Ekim 2015 tarihlerinde Haydarpaşa Garı'nda, 6 bin metrekare üzerine kurulan alanında ulusal ve uluslararası misafirleriyle buluşuyor.3. nesil kahvecilerin, kahve konusunda özel tasarımların ve nitelikli kahvelerin tüketiciyle buluştuğu festivalin direktörü Alper Sesli, İstanbul'un kahve konusunda önemli atılımlarda bulunduğunu savunuyor ve ekliyor:

"Geçtiğimiz seneden bu yıla yaklaşık yüzde 30 oranında yeni artizan lezzetler ve nitelikli kahve satan dükkan açıldı. Bu konuda İstanbul ivme kazanmaya devam ediyor. İstanbul'un lider durumuna karşın ülkemizin her yerinde artık nitelikli kahve tüketimi ve talebi süratle büyümekte."

Profesyonel kahve deneyimini eve taşıyın

Festivalin ikinci yılında yenilikler ile içi içe olacağız. Üçüncü nesil kahveciler kendi kavurdukları kahvelerini deneyimletirken; kahve üzerine seminerler, film gösterimleri, tüm misafirlere açık demleme tekniği eğitimleri yer alacak. Kapalı grup barista eğitimlerinin verileceği festivalde, sanat, kültür, kahve konusuyla ilgili sohbetler ve bunlara eşlik edecek yaklaşık 40 canlı müzik performansı gerçekleştirilecek.

Kahve tadımının yanı sıra düzenlenecek workshoplarda; evde Espresso ve Latte yapımı, kahve çekirdeği çekimi, kahve demleme teknikleri ve sağlıklı yaşam tüyolarına kadar birçok alanda eğitim verilecek. İki seansta düzenlenen ve çoğu ücretsiz olan seminer ve workshoplar 10.00-14.00 ve 14.00-19.00 saatleri arasında yapılacak.Festivalin uluslararası yüzü

Festivalde, Peru, El Salvador, Panama, Vietnam gibi yabancı ülke standlarının yanı sıra, konuşmacılar da büyük ilgi topluyor. Nordic Approach'ın Kurucusu Morten Vennersgaard, ünü Berlin sınırlarını aşan kahve dükkanı Five Elephant'tan Patrick Rolf Karlsson ve Kris Schackman, SCAA Yönetim Kurulu Üyesi Andrew Hetzel, Panama'dan gelen çiftçi Graciano Cruz bunlardan birkaçı...Dört gün boyunca sürecek İstanbul Coffee Festival'de; kahve dükkanları, kahve ve yiyecek-içecek markaları ile kahve makinesi üreticileri buluşurken, profesyonel baristalar da farklı bir heyecan yaşayacak. SCAE Türkiye Kahve Şampiyonası'nda 5 kategoride birinci gelen yarışmacılar dünya şampiyonalarında Türkiye'yi temsil edecekler.

Istanbul Coffee Festival programının detaylı bilgisine buradan ulaşabilirisiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :