Tasarım Sürdürülebilirlikle Buluşuyor!

Filiz YAVUZ / 11 Ağustos 2009
Konsept mağazası Colette öncülüğünde ve beş markanın katkısıyla oluşturulan "Colette and Smart" koleksiyonu ilgi toplamaya devam ediyor. Haziran ortalarından itibaren raflardaki yerini alan koleksiyonun teması "Tasarım sürdürülebilirlikle buluşuyor !" Koleksiyonda geri dönüşümlü malzemelerten tasarlanmış bir çeşit ayakkabı, 150 çeşit takı, bir çeşit T-shirt, bir çeşit atkı ve bir çeşit el çantası bulunuyor.Koleksiyona işleriyle katılan markalar, Paris'ten Andrea Crews, São Paulo'dan Melisa, New York'tan Opening Ceremony, Kopenhag'dan Wood Wood ve Berlin'den Lala Berlin şeklinde sıralanıyor.

Andrea Crews

Sanatçı ve tasarımcı Maroussia Rebecq'in başında bulunduğu Paris merkezli Andrea Crews, kullanılmış eşyalardan tasarladığı yeni ürünlerle ünlü. Andrea Crews, bu koleksiyon için geri dönüşümlü malzemeden her birinden bir tane olmak üzere150 tane takı tasarladı.Melissa

Brezilyalı ayakkabı markası Melisa, geri dönüşümlü plastik malzemeden, her çeşitten bir tane ürettiği ayakkabıları ile tanınıyor. Melisa, bu koleksiyon için iki farklı renkte ayakkabı yaptı. "Aranha" adındaki tasarımın, Fransa'nın güneyindeki balıkçıların ayakkabılarından esinlenerek geliştirildiği bildirildi.

Wood Wood

2002'den beri  baskılı T-shirtler üreten Danimarka markası, Avrupa sokak modasının itici gücü olarak anılıyor. Wood Wood, bu koleksiyon için temayla bağlantılı baskılı bir T-shirt tasarladı.


 

Opening Ceremony

Opening Ceremony'nin arkasındaki beyinler Carol Lim ve Humberto Leon. Tasarımcılar, Colette and Smart için geri dönüşümlü organik pamuktan bir seyahat çantası yaptı.

Lala Berlin

Karışık organik pamuktan geniş şallar yapan Lala Berlin, tasarımlarından el yapımı motifler kullanıyor. Lala Berlin'in arkasındaki isim Leyla Piedayesh, "Bu koleksiyon için tasarım yaparken tatili, hayvanları, doğayı ve bizleri etkileyen bu koca kenti düşündüm" diyor.

Haber, domusweb'ten derlenmiştir.

İlişkili Haberler
Moda, Dünyayı ve Kentleri Nasıl Değiştirdi?
İlişkili Haberler
Moda Yazarı Seda Yılmaz İle Modanın Gücü Adına!
İlişkili Haberler
Yazbukey'den Emel Kurhan İle "Kamusal"a Sızmak Üzerine...
İlişkili Haberler
Moda Tasarımcısı Simay Bülbül
İlişkili Haberler
"Moda Kent"in Yeni Manifester Mecralarından Örnekler
İlişkili Haberler
İstanbul Fashion Days'den Görüşler, Görüntüler, İzlenimler
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :