Starck “yooistanbul” ile Türk Emlak Pazarında

mimarizm.com / 01 Ekim 2010
Ünlü tasarımcı Philippe Starck'ın kurucu ortağı ve kreatif direktörü olduğu, dünyanın ilk ve tek küresel emlak, tasarım yatırım ve pazarlama şirketi ‘yoo' ile Say Yapı işbirliğinde 250 milyon dolarlık yatırımla gerçekleşen, ‘yooistanbul' projesi görücüye çıktı.New York, Miami, Boston, Toronto, Hamburg, Münih, Londra, Phuket ve Sidney başta olmak üzere dünyanın önemli merkezlerinde, tasarım odaklı lüks rezidans projeleri ile anılan ‘yoo', Türkiye pazarına Say Yapı ile yaptığı uzun soluklu bir anlaşma ile 2008 yılında girmişti.

yoo Yönetim Kurulu Başkanı John Hitchcox, Say Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit ve Phillippe Starck'ın katılımıyla dün (30 Eylül) Su Ada'da gerçekleşen basın toplantısında projenin ayrıntıları paylaşıldı.Ortak kullanım alanları ile öne çıkıyor

İstanbul Ulus'ta 22 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan yooistanbul projesi, 5 katlı 11 bloklu toplam 100 daireden oluşacak. 2012'nin Haziran ayında tamamlanması planlanan projenin metrekare birim fiyatının ortalama 10 bin dolar arasında olacağı belirtiliyor.

yooistanbul'u diğer lüks projelerden ayıran en büyük farkın ortak alanlara gösterdiği önem olduğu vurgulanıyor. Bina lobileri, açık ve kapalı havuz, spa, Club House, Lounge, kütüphane yeme içme pavyonu, açık hava şöminesi gibi ortak yaşam alanlarının tümü Philippe Starck imzasını taşıyor.Say Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, İstanbul ve Türkiye genelinde yaklaşık 1,5 milyar dolarlık ortak yatırımı içeren yoo ve Say Yapı işbirliği hakkında bilgi verdi.

yooistanbul projesi ile yeni bir ortak yaşam anlayışının yaratılacağını vurgulayan Yiğit, "Dünyanın en çekici kentlerinden biri olan İstanbul'a hak ettiği bir Starck projesini kazandırmak benim en büyük hayalimdi" dedi ve Türkiye'nin 5 yıl içinde 4 yeni yoo projesiyle daha tanışacağının bilgisini verdi.

yoo'nun kurucu ortağı John Hitchcox ise, İstanbul'un yeni bir canlanma sürecine, adeta bir rönesansa girdiğine değinerek, yaşamı ve tarihi birleştiren bu şehrin kendilerini çok etkilediğini belirtti. Hitchcox sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tutkumuzu ve tüm dünyada konut projeleri yapma konusundaki ortak deneyimimizi İstanbul'a taşıyoruz. Kendi ekibimizin ve yooistanbul ekibinin fikirlerini birleştirerek İstanbul'u ve İstanbulluları tanımlayan bir proje tasarladık. Kalabalık bir şehrin ortasında bir vaha yaratırken tasarıma ve mekânın konforuna büyük önem verdik. Hayatımda en önemli görevlerimden biri benzer düşüncedeki insanlara bir arada yaşayacakları alanlar sunmak oldu. O an birbirinizi tanımak zorunda olmasanız da beraber yaşadığınız insanları görüyorsunuz, konforlu ortak kullanım alanları sayesinde zamanla arkadaş oluyorsunuz ve proje konsepti dahilinde birbirinizi tanıyorsunuz" dedi.

Son olarak söz alan yooistanbul'un yaratıcısı Philippe Starck da, "Bu projeyle gurur duyuyorum. Bunun ötesinde, Türklerin ruhuna mükemmel uyan insani değerlerden yola çıkarak yeni bir stil ve mimari tarz yaratmayı başardığımız için de çok mutluyum" dedi.Diğer görseller için lütfen ilerleyiniz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :