Starck'tan Basın Ekspres'e "İddialı" Proje

mimarizm.com / 24 Ekim 2014

Ünlü tasarımcı Philippe Starck, 15. yılını kutlayan "yoo" markasının en iddialı projesini İstanbul, Basın Ekspres'te hayata geçirecek. Mar Yapı işbirliğinde gerçekleştirilen "G - yoo inspired by Starck", butik otel ve ticari alanlardan oluşan bir lüks rezidans projesi...Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, Tasarımcı Philippe Starck, ortağı John Hitchcox, Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Arslan


Londra, Paris, New York, Miami, Berlin, Viyana, Moskova, Dubai, Hong Kong gibi dünyanın en önemli metropollerinde imzası bulanan yoo markasını Âla projesiyle bir araya getiren işbirliği sonucunda, bugüne kadar Âla olarak anılan projenin adı da netleşti; G - yoo inspired by Starck

Phillippe Starck ve uluslararası gayrimenkul girişimcisi John Hitchcox tarafından 1999 yılında kurulan yoo, dünyanın en yaratıcı gayrimenkul markalarından biri olma özelliğini taşıyor. Starck, gücünü projelerindeki ayrıcalıklı iç mimari tasarımlardan alan yoo'nun kurucu ortağı, kreatif direktörü ve tasarımcısı. Diğer tasarımcıları arasında ünlü sanatçı Mick Jagger'ın kızı Jade Jagger 'ın da bulunduğu, "Kanıtlanmış tasarım dehası" olarak tanımlanan yoo; konut, otel, eğlence alanlarında gayrimenkul geliştirirken, kullanıcılarının yaşamayı hayal ettikleri mekânları yaratması ile tanınıyor. 
 
Starck: "Türkiye'deki en büyük projem için çok heyecanlıyım"

Tasarımları, hayata bakışı ve ayrıcalıklı yaşam felsefesiyle adından sıkça söz ettiren Philippe Starck, "Türkiye'deki en büyük projem için çok heyecanlıyım. Üstelik bu yıl 15. yaşını kutlayan yoo markasının da en iddialı projesi olacak" derken, Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök de "Dünyanın yaşayan en önemli tasarımcılarından biriyle, yeni projemiz için çalışmaktan son derece mutluyuz. Birlikte Basın Ekspres'in en lüks rezidansını, ulaşılabilir fiyatlarla yapmayı hedefliyoruz" dedi.
 
Mar Yapı'nın önceki projelerinden ev sahibi olan yatırımcıların, Philippe Starck'ın tasarımlarını takip edenlerin ve ünlü bir tasarımcının yarattığı projeden konut sahibi olmak isteyenlerin ön talep için başvurmalarıyla, G - yoo inspired by Starck projesi ilk satış hedeflerini geçti. Böyle bir heyecan beklediklerini söyleyen Münir Özkök, ön talep yoğunluğunun kurumsal stratejilerinin doğruluğuna da işaret ettiğini belirtti. "Dünyanın çeşitli metropollerinde yer alan yoo projelerinin bazen üç saat ya da birkaç gün gibi hızlı sürelerde tükenmeleri ile ilgili rekorları bulunuyor" diyen Özkök, İstanbul'da Mar Yapı ortaklığı ile gerçekleştirilen G – yoo inspired by Starck projesinin de bu rekorlara bir yenisinin eklenebileceğini belirtti.

2015 yılında yapımına başlanacak G - yoo inspired by Starck ya da kısa adıyla G, 721 rezidans , 60 odalı butik otel ve ticari alanlardan oluşan karma bir proje olacak.
 

Mar Yapı
2006 yılında kurulan Mar Yapı'nın imza attığı projeler; Cityscape, WAF, MIPIM Architectural Review gibi uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Projeleriyle, yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı oluşturma iddiasındaki firma son dönemde, G Plus, G Marin Managed by Divan ve Tri G projelerini hayata geçirdi.

yoo
1999 yılında ünlü tasarımcı Phillippe Starck ve uluslararası gayrimenkul girişimcisi John Hitchcox tarafından kurulan yoo, dünyanın en yaratıcı tasarım ve gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biridir. Konut, otel ve eğlence gayrimenkulleri konusunda YOO markalı gayrimenkul geliştirme yapan şirket, kullanıcıların hayallerindeki şekilde yaşamalarını sağlayan mekanlar yaratıyor. Kurucu ortak Philippe Starck başta olmak üzere, Marcel Wanders, Jade Jagger, Kelly Hoppen ve Steve Leung gibi ünlü kreatif direktörlerle gözde yaşam alanları tasarlayan yoo'nun, Antartika dışında tüm kıtalarda, 29 ülkede 60'ın üzerinde projesi bulunuyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :