Orhan Pamuk "Kar"ı Resimledi

mimarizm.com / 07 Kasım 2014


Uluslararası PEN Federasyonu 'nun Amerika temsilciliği, merkezlerine fon sağlamak için 2 Aralık 2014 tarihinde New York'ta bir müzayede düzenleyecek.

First Editions/Second Thoughts (İlk Baskılar, İkinci Düşünceler) adlı müzayedede, dünya çapında birçok önemli yazarın en bilinen kitaplarının ilk baskıları yazarın notları, kişisel düşünceleri ve çizimleriyle birlikte yepyeni ve benzersiz bir esere dönüştürülerek satışa sunulacak.

Amerikan PEN Merkezi'nin (*) düzenlediği müzayedede Philip Roth, Woody Allen, Paul Auster, E.L. Doctorow, Khaled Hosseini gibi önemli yazarların yanında, Orhan Pamuk 'un "Kar" romanı da yer alacak.

75 adet ilk baskı eserin yer alacağı müzayedede Pamuk'un Kar kitabı, yazarın kitap için yazdığı notlar ve çizimleriyle birlikte, yepyeni bir tasarımla ilgili internet sayfasında satışa sunulacak.

New York Times'ta 2004 yılında Kar ile ilgili yazdığı yazısında Pamuk'un bir rock yıldızına eşit olduğunu belirten Margaret Atwood, "Orhan Pamuk'un Kar romanı, sadece sürükleyici bir hikâye değil, bu dönemin temel metinlerinden biri" diye yazmıştı.


____________

(*) 1921'de Londra'dan yola çıkan PEN dünya yazar ve çevirmenleri için tanışma, tartışma ve dayanışma ortamıdır. Edebiyat ve ifade özgürlüğünün gelişmesi için çalışır. 102 ülkede 145 özerk merkezden oluşan bir kulüpler federasyonudur. 20 bin üyesi vardır. P.E.N. adı üç kelimenin baş harflerinden oluşturulmuştur: Poets (Şairler) Essayists (Denemeciler) Novelists (Romancılar)

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :