Mimarlar Odası İstanbul Şubesi'nin Yeni Başkanı Sami Yılmaztürk

mimarizm.com / 25 Şubat 2014

"Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar" grubu, 23 Şubat 2014 tarihinde yapılan TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 43. Dönem Seçimleri'ni kazanarak, bir kez daha yönetimde kalmayı başardı.


                                  

22-23 Şubat 2014 tarihlerinde gerçekleşen 43. Genel Kurulu sonucunda seçilen Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Yönetim Kurulu görev dağılımı oy birliği ile belirlendi. TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Başkanı, Sami Yılmaztürk oldu.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 43. Yönetim Kurulu görev dağılımı şöyle:

Başkan: Sami Yılmaztürk
II. Başkan: Kubilay Önal
Sekreter Üye: Ali Hacıalioğlu
Sayman Üye: Can Taşkıran
Üye: Şehriban Çelebi
Üye: Esra Sert
Üye: Eser Yağcı
Üye: Hüseyin Sinan Omacan
Üye: Hande Akarca
Üye: Hüseyin Hüsnü Kargın
Üye: Tuncay Gürpınarlı


Seçim sonrası grup tarafından paylaşılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mimarlar Odası'nın 60 yıllık birikimini geleceğe taşımak ve yeni deneyimlerle zenginleştirmek amacıyla başladığımız 43.Dönem yolculuğunun; ülkemiz insanlarına, kentsel yaşama ve meslek alanımıza yapılan ağır saldırı koşullarında, ancak "mimarlar arası dayanışma" ile sürdürebileceğimizin bilincindeyiz.

Bu amaçla Genel Kurul öncesinde yaptığımız, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde farklılıklarımızla bir arada  "İNSAN, ÇEVRE, KENT ve MİMARLIK HAKLARI" temelinde buluşma ve dayanışma çağrımıza meslektaşlarımızın verdiği destek için teşekkür ediyoruz.

Bu destek göstermektedir ki önümüzdeki süreçte, ülkemiz mimarlarının birlik ve dayanışma duygusu, coğrafyamızın sahip olduğu binlerce yıllık mimarlık kültürünü ve örgütlenme birikimini geleceğe taşıyacak ve TMMOB Mimarlar Odası'nın, toplumda saygın bir kimlik kazanmasını sağlayan kamu ve toplum yararı mücadelesi yeni boyutlar kazanacaktır.

Şimdi, bu süreci örme zamanı, daha önce duyurusunu yaptığımız çalışma ve eylem programı yaklaşımımızı geliştirme zamanı, paylaşım ortamını zenginleştirme, yani hep birlikte çalışma zamanı...

GELİN, MESLEĞİMİZİN, KENTLERİMİZİN ve ÖRGÜTÜMÜZÜN GELECEĞİNİ BİRLİKTE KURALIM!…" 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :