Mimarın Sözcükleri ile 'Ormanda Kaybolmak'

mimarizm.com / 08 Temmuz 2014

Mimarlık çalışmalarının yanında edebi üretimini de istikrarla sürdüren Ertuğ Uçar'ın yeni öykü kitabı raflardaki yerini aldı.

Her kitabında bir edebi yeniliği deneyen Uçar, Ormanda Kaybolmak (Bir Sözlük Hayali)'nde eşanlamlı ya da yakın anlamlı sözcükleri bir kısa öyküde tema olarak kullanıyor ve öyküye eşlik eden illüstrasyonlarla bu sözcüklerin anlamları arasındaki nüansları ortaya çıkarıyor.

Ertuğ Uçar'ın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan 'Dünyayı Seyretmek İçin Bir Yer' adlı kitabını, Alef Yayınevi'nden çıkan 'Rüya Arızaları' ve 'Yalnızlığın 17 Türü' izlemişti.


 

         

Tanıtım bülteninden:

"Bir şehir, bir orman, bir coğrafya mıydı içinde olduğu, yoksa bir formül, bir dil, bir kitap mı? Tabii şu ihtimali de görmezden gelemez: Ölüm. Ellerini kavuşturup kanıtları gözden geçirmeye koyuldu. İlk olarak, biraz önce ölümü düşünürken çıkan ani esintiyi anımsadı. Sonra botlarına bulaşan bu safran rengi toz vardı. Ufukta beliren dumanı da kanıtlar arasına katmalı. Bu bir savaş yüzünden olabilirdi. Ve nihayet ceketinin cebinde olduğunu şu anda fark ettiği mektup. Biraz modası geçmiş şekilde başlıyordu. Hal hatır soruyor, bir sorun varsa ona iletebileceğini belirtiyordu. Kimdi bu? Hocası mı? Onu reddeden kadın mı? Yıllardır haber almadığı babası mı? Kim? Olasılıkları düşünmek için bir ağaca yaslandı. Çok yorgundu. Mektup elinden düştü."


Ormanda Kaybolmak
Yayınevi: Alef
Yazar: Ertuğ Uçar
Dil: Türkçe
Baskı Tarihi: Haziran 2014
Sayfa Sayısı: 128
Baskı Tipi: 2. Hamur, Ciltsiz

Satın almak için tıklayınız.


Yazar hakkında:
Antalya'da doğan Ertuğ Uçar, ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden 1993'te lisans, 1999'da yüksek lisans derecesi aldı. Lisansüstü çalışmalarını aynı bölümde 1998 yılında tamamladı. 1993'ten 1999'a dek Antalya, Ankara ve İstanbul'daki mimarlık bürolarında serbest olarak mimarlık yaptı. Mesleki yaşamını ortağı olduğu Teğet Mimarlık'ta sürdüren Uçar, İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde mimari tasarım dersleri veriyor. Önemli yapıları arasında İstanbul Deniz Müzesi ve YKB Bankacılık Akademisi yer alıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :