Kapoor Sergisi Doğurdu!

mimarizm.com / 02 Ekim 2013

Geçtiğimiz haftalarda S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi'nde (SSM) açılan ve Akbank'ın 65. yılı dolayısıyla sponsorluğunu üstlendiği "Anish Kapoor İstanbul"da sergisine yeni eserler eklendi.


Sergi öncesi İstanbul'da hazırlık çalışmalarına katılan Anish Kapoor müze bahçesi için tasarladığı iki eserin yanı sıra iki büyük yapıtının daha sergiye dahil edilmesini uygun gördü.  "İsimsiz" ve "Gayri – Obje (Kutup)" isimli bu iki yapıt daha önce bahçeye yerleştirilen "Gök Ayna" ve "Çift" ile Boğaz'a karşı yeni bir diyalog gerçekleştiriyor.Gayri – Obje (Kutup)


İsimsiz


10 Eylül'deki açılışından bu yana 20.000'i aşkın kişinin ziyaret ettiği sergi, 25 Eylül Çarşamba günü itibarıyla paslanmaz çelik eserler "İsimsiz"  ve "Gayri – Obje (Kutup)" ile SSM bahçesinde sanatseverleri bekliyor. 

Anish Kapoor'un mermer, kaymaktaşı gibi malzemelerle yapılan, çoğu daha önce sergilenmemiş taş eserlerine odaklanan ilk sergi olma özelliğini taşıyan "Anish Kapoor İstanbul'da" sergisi, 5 Ocak 2014'e dek ziyarete açık kalacak.

Sanatseverler sergiyi, Cumartesi ve Pazar günleri saat 11.00 ve 14.00'te düzenlenen ücretsiz rehberli turlar eşliğinde de gezebilirler.

"Anish Kapoor İstanbul"da sergisi, Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 20.00'ye kadar ve Çarşamba günleri ücretsiz ziyaret edilebiliyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :