İlk THY Konsept Lounge Berlin'de Görücüye Çıktı

mimarizm.com / 01 Nisan 2014


Mimarlık, iç mimarlık, grafik tasarım alanlarında proje üreten uygulayan Tasarımhane yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği müze ve sergi tasarımı projelerini sürdürüyor. Ofis bu kez, Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından THY'nın uluslararası fuar katılımlarında boy göstereceği ‘konsept lounge' tasarımına imza attı. THY Lounge tasarımı, ilk defa 2014 ITB Berlin Fuarı'nda görücüye çıktı.THY, İstanbul'da bulunan lounge tasarımlarının başarısını devam ettirirken, Türk misafirperverliğini ve ikram sunumunu, Tasarımhane yorumu ile tüm dünyada gün yüzüne çıkartacak. Projelendirme ve uygulamanın Tasarımhane'ye ait olduğu konsept lounge, Berlin'den sonra 3 yıl süre ile Dubai, Paris, Milano, Los Angeles gibi farklı lokasyonlarda gerçekleşecek fuarlarda görünür olmaya devam edecek.Genel konseptin Türk misafirperverlik anlayışı ile şekillendiği konsept lounge iki kattan oluşuyor. Giriş katta özel olarak tasarlanmış dinlenme alanları, Do&Co ikramları ve uçan şefler eşliğinde ziyaretçilerin kullanımına sunuluyor. Genel konsept çerçevesinde şekillenen lounge tasarımındaki bir diğer unsur da THY konforunu ziyaretçilere deneyimletebilme esasına dayanıyor.

Toplantı alanı olarak tanımlanan üst katta, 10-12 kişiyi etrafına toplayabilecek şekilde yerleştirilen masa ve sandalyeler, profesyonel ofis ortamını aratmayan bir kullanım rahatlığı sunuyor.

Ahşap ve mermerin dengeli kullanımı ile sıcak bir mekan sunan THY Lounge'da, kırmızı rengin öne çıktığı sarkıt aydınlatmalar sayesinde modern bir görünüm elde edilmiş.

Şimdilerde THY Müzesi projesi üzerine çalışan Kuzguncuk'lu ofis, müze ve sergi tasarımı projeleriyle adından söz ettirmeye devam edecek.                          

* * *
         
Proje Adı: THY ITB Berlin Fuarı Lounge Konsepti
İşveren: THY
Proje Yeri: Berlin, Almanya
Proje Tarihi: Mart 2014
Proje Metrajı: 140 m2
Proje ve Uygulama: TASARIMHANE

Proje Ekibi  
Proje Yöneticisi: Güzin Erkan
Genel Koordinatör: Oben Karatepe
Proje Tasarımı:Güzin Erkan, Seher Caba
Proje Üretim: Oben Karatepe, Güzin Erkan, Seher Caba, Muzaffer Fatihli
Grafik Tasarımı: Burhan Efeoğlu,
Proje Uygulama: ATÖLYE TASARIMHANE / Mustafa Coşkun, Adem Coşkun, Atilla Kızılşafak
Mobilya Tasarımı: Güzin Erkan, Seher Caba
Mobilya Üretim: Şaziye
Grafik Baskı: PRİNTO
Lojistik: Burak Öge, Bayram Kapıcı                                                    


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :