Iglo'dan Sıradışı Bir Banka Deneyimi

mimarizm.com / 24 Şubat 2015


İç mekanları Iglo Architects tarafından tasarlanan ofis yapısı, modern planlama anlayışıyla kurgulanan çalışma alanları, özgün malzeme seçimi, rafine detayları ve kurumsal renklerle yaratılan dinamik çözümler ile bankacılık hayatının ciddiyetini dengeleyerek yaratıcı bir çalışma ortamı sunuyor.


Türkiye'de ve yurtdışında farklı konseptlerde ödüllü projelere imza atan Iglo Architects'in tasarladığı 6.500 m² alana sahip ofis, çağdaş çalışma alışkanlıkları çerçevesinde kurgulanan iç mekanları ve özenle entegre edilmiş detaylarıyla şık, ferah ve dinamik bir çalışma ortamı sunuyor.Iglo Architects, toplam 6 kata yayılan ofisin tasarımında, iç mekanları fonskiyonel ve bütüncül tasarım kriterlerini temel alarak şekillendirmiş ve açık ofis sistemini kullanarak daha akışkan çalışma alanları elde etmiş. Yapının giriş bölümünde, kurumsal kimliği en iyi şekilde yansıtabilmek adına, farklı malzemeler bir arada kullanılarak nitelikli detaylar elde edilmiş.Ofis yapısının bu katında karşılama mekanları ile toplantı salonları yer alıyor. Siyah granit ve Carrera mermerin yansıttığı ağırbaşlı hava, ahşap kullanımı ile dengelenmiş. Dikey perdeler, hem yüksek tavan ve cam cepheli holün sınırlarını belirlemiş, hem de mekana akustik konfor anlamda katkıda bulunmuş.

Üst katlarda çekirdeğin ayırdığı iki bölüm, kontrast oluşturan formuyla dikkat çeken toplantı odasıyla bağlanarak, toplantı odaları ve yönetici ofisleri açık ofis sitemine bağımsız bir şekilde entegre edilmiş.Iglo Architects, ofis yapısının her katında, çalışanları motive etmeye ve birbirleriyle kuracakları sosyal bağı kuvvetlendirmeye yardımcı olacak dinlenme mekanlarına yer vermiş. Yönetim kısmı için tasarlanan genel müdür odası, ağırlama odaları, yönetim kurulu toplantılarının yapıldığı salonlarla birlikte, eğitim amaçlı kullanılacak sunum ve konferans salonları düşünülmüş. Yapının bodrum katlarında ise teknik birimle birlikte, otoparka ve spor salonuna yer verilmiş.Enerjik ve yenilikçi detaylar
 
Iglo Architects, ofisteki kalabalık çalışma mekanlarının zemin ve tavan kaplamalarında akustik malzemeler tercih ederken, kurumsal renkler arasından seçilmiş olan turuncunun canlandırıcı etkisinden faydalanabilmek için mobilya ve duvarlarda yer yer turuncu rengi kullanmış. Bir bölümünü genel müdür ve yönetim kurulunun da kullandığı son katın giriş holünde, şık bir atmosfer oluşturan Rainforest mermerin damar desenlerinden grafik bir pano tasarlanmış ve mekanın enerjik etkisi güçlendirilmiş.Ofisin yönetim bölümündeki, önemli konukların ağırlanabileceği iki adet toplantı salonunda ve genel müdür odalarında düşey çıtalamalarla oluşturulmuş ahşap duvar panoları kullanılmış. Genel kullanıma açık olan konferans ve seminer alanlarında renkli mobilyalarla ve mermer, ahşap ve gergi tavan aydınlatmalarıyla keyifli bir mekan elde edilmeye çalışılmış.
İlişkili Haberler
İglo'nun İçinden...
İlişkili Haberler
Koşaradım Projeler
İlişkili Haberler
Tasarım Ekibi
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :