Iglo Architects'e World Architecture Community'den Ödül

mimarizm.com / 11 Haziran 2015

Iglo Architects'in tasarladığı ICI Fabrika ve Yönetim Binası projesi, mimarlık ve iç mimarlık dünyasının nitelikli uluslararası dijital mecralarından biri olan World Architecture Community'nin ödülünü kazandı.Birbirinden farklı ölçeklerde ve fonksiyonlarda mimari ve iç mimari projelere imza atan Iglo Architects'in tasarladığı ICI Fabrika ve Yönetim Binası projesi, tüm dünyadan uluslararası mimari ve iç mimari projelerin yer aldığı paylaşım portali World Architecture Community 'nin 19. proje döngüsünde kazanan projeler arasında yer aldı.

ICI Fabrika ve Yönetim Merkezi geçtiğimiz sene Dünya Mimarlık Festivali'nde "Ofis Projeleri" kategorisinde finale kalırken, Sign of the City gayrimenkul ödüllerinde de "Devam Eden Projeler" kategorisinde "En İyi Endüstri Yapısı" ödülüne layık görülmüştü.

Iglo Architects tarafından 11.000 m2 arsa içinde Terzioğlu Holding için tasarlanan ve dünyanın çeşitli ülkelerinden tasarımcıların halı tasarımlarının üretileceği bir çeşit uluslararası halı tasarım merkezi olarak hizmet verecek olan ICI Fabrika ve Yönetim Binası, Tuzla'da Kimyacılar Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alıyor. Projenin yer aldığı parselin ana yoldan araç girişine uygun oluşu, bağımsız bir ofis inşa edilmesine olanak sağlamış. Üretim ve ofis bloklarının çekme sınırlarına yerleştirildiği yapı alanının orta kısmında ise giriş, lobi ve sirkulasyon çekirdeğini içerisinde bulunduran galerili kanyon yer alıyor. Her iki fonksiyonun birbirinden ayrıldığı yapıda bu galerili iç mekanın tasarımıyla üretim ve ofis bloklarına ışık alan ekstra cepheler kazandırılmış. İki blok arasında yerleştirilen çekirdekler ile binalar arası geçişin sağlandığı projede açık ofis bölümünün bir cephesi de galerili giriş bölümüne yöneltilmiş.

Ödüllü ICI Fabrika ve Yönetim Binası'nın inşaatının 2015 yılı sonunda tamamlanarak binanın kullanıma açılması planlanıyor.


İlişkili Haberler
İglo'nun İçinden...
İlişkili Haberler
Koşaradım Projeler
İlişkili Haberler
Tasarım Ekibi
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :