"Bekleyiş" Fotoğraf Sergisi

mimarizm.com / 01 Haziran 2020
Gedik Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencileri, Dr. Öğr. Görevlisi Özge Gündem yürütücülüğünde online fotoğraf sergisi düzenlediler.

Gedik Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü, 2019-20 Bahar Yarı Yılı "İç Mimaride Fotoğraf" dersi öğrencileri (Ahmet Uzman [Grafik Tasarım], Beyza Çevikbaş, Burcu Güney, Büşra Nur Dursunoğlu, Çiğdem Molla, Dilan Arduç, Gizem Arslan, Gölkem İşlekter, Kübra Çalhan, Melek Mağat, Murat Karaman, Neslihan Açıkbaş, Şule Nur Ekşi, Yağmur Erman) yürütücülüğünü Dr. Öğr. Görevlisi Özge Gündem'in yaptığı yıl sonu sergisi hazırladılar.

Sergi kapsamı

Pandemi süresince sadece "evde" fotoğraf çekmek durumunda kalan öğrencilerin ilk haftalarda yarattığı çalışmaların dönem sonunda nasıl daha farklı/yaratıcı hale geldiği burada önemli bir unsurdur. Mekânsal ve fiziksel çevre algısı zamanla gelişerek; zihin haritalarımızda oluşmuş tekdüze/farkındasız durağanlığı aynı kapalı hacmin içerisinde aylarca kalarak geçirdiğimiz bu süreçte öğrencilerin farkındalık ve yaratıcılık becerilerini geliştirmiştir. Işık, hacim, boşluk, doku, malzeme gibi iç mekândaki tüm etken/bileşenleri daha geniş bir perspektifle algılamaya başlamak; pandeminin bizlere öğrettiği/kazandırdığı tecrübelerden sayılmalıdır.

Bekleyiş sergisi; katılımcıların bu endişeli süreçte yaşadıkları korkuları ve diğer duygularını temsil etmektedir. Her bir fotoğrafın hikâyesi ve coğrafyası farklı olsa da hepsinin ortak noktası dünyada yaşanan bu ürkütücü salgının en az zararla bir an evvel bitmesini beklemektir.

Sergide yer alan tüm fotoğrafların için tıklayın 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :