Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri

mimarizm.com / 05 Mart 2018
Koç Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanan Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri raflardaki yerini aldı. Sidney Teknoloji Üniversitesi, Tasarım İnovasyonu profesörü Kees Dorst’un kaleme aldığı kitap, uzman bir tasarımcının kendine has düşünme biçiminin, karmaşık toplumsal sorunların çözümüne nasıl ışık tutabileceğini gösteriyor.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Sidney Teknoloji Üniversitesi Tasarım İnovasyonu profesörü Kees Dorst tarafından kaleme alınan Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri adlı kitabı yayımladı. Sanat ve Tasarım kategorilerinde yayımlanan kitap Erkal Ünal tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Yenilikçi Çerçeve nedir, nasıl oluşturulur?

Uzman bir tasarımcının kendine has düşünme biçimi ve yıllar içinde edindiği deneyim, bugünün toplumunda karşımıza çıkan karmaşık sorunlara ışık tutabilir mi? Yenilikçi Çerçeve, günümüzde organizasyonların mücadele ettiği sorunlara alışılmış yöntemlerle yaklaşarak geçici ve yüzeysel sonuçlar elde etmek yerine, bu sorunları dinamik açmazlar olarak ele alan yenilikçi bir tutum benimsemeyi öneriyor.

Kees Dorst’un yıllar içinde farklı tasarım girişimleriyle beraber çalışarak ustaca geliştirdiği ve sosyal çevreler üzerindeki ölçülebilir etkisini vaka örnekleriyle ayrıntılı biçimde gösterdiği “çerçeve yaratımı yaklaşımı”, bugün şirketlerin ve toplumların zorlukları karşılarken kullandığı düşünce biçimini odak noktasına alıyor. Bildik sorunları farklı çerçevelerle yeniden tanımlamaya dayanan bu yenilikçi yaklaşımıyla Dorst, sorun çözme yöntemlerini atik, uyarlanabilir ve değişken kılmayı hedefliyor.

Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri

Yazar: Kees Dorst
Çevirmen: Erkal Ünal
ISBN: 978-605-2116-23-4
Ana Kategori: Sanat, Tasarım
13,5 x 20 cm
232 sayfa
Karton Kapak
Koç Üniversitesi Yayınları Sertifika no: 18318

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :