Yapboz Mekan

mimarizm.com / 09 Kasım 2021
Tasarım stüdyosu i/thee tarafından tasarlanan ReEmber Playland yerleştirmesi, Teva'nın yeni ReEmber ayakkabı koleksiyonunu sergilemek için inşa edildi. Bir dizi farklı sahne alternatifi oluşturan esnek tasarım, üç parçadan meydana geliyor.

Fotoğraflar: Steve Hoskins

Alışılmışın dışında koreografiler kurgulanmasına olanak tanıyan ReEmber Playland tasarımının ilk parçası; istiflenebilen ve çeşitli etkileşimli alanlar oluşturmak için yapboz gibi demonte edilip düzenlenebilen bloklardan oluşuyor. 

İkinci parçası biri kontrplak ve biri yumuşak köpükle kaplanmış, ayrı ayrı sirkülasyon işlevi görebilen veya bir “hiçliğe giden merdiven” oluşturmak için bir araya getirilebilen iki merdiven içeriyor. Bunlar renkli kemerler, vinil plastik ve parıldayan perdeler dahil değiştirilebilir malzeme dolgularıyla monte edilmiş, tek tip bölmelerden yapılmış iki katlı bir kale ortaya çıkarıyor.

Teva'nın spor ayakkabılarının neredeyse her parçasında geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak yapılması, Playland'in tasarımı ve üretimini de aynı şekilde israfı azaltmaya yöneltti. Düşük yapışkanlı yapıştırıcıların, kalıcı olmayan bağlantı elemanlarının ve geleneksel boyutlandırmanın kullanılması, herhangi bir öğeye zarar vermeden sökme kolaylığı sağladı ve neredeyse tüm proje bileşenlerinin yeniden/ileriye dönüştürülmesine olanak tanıdı.

i/thee tasarımcıları, setin tasarımıyla çevresel etkiyi ve çeşitli malzemelerin farklı kullanımlarını sorgularken nihayetinde yerleştirmenin insanlarda, daha eğlenceli ve umutlu bir tavırla dünyaya yeniden bağlanabilmeleri için çocuksu bir merak uyandırmasını umut ettiklerini vurguluyor.

Haber archdaily’den çevrilerek derlenmiştir.  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :