Türkiye’de Alışılmışın Dışında Bir Göl Evi

mimarizm.com / 26 Şubat 2020
NR Elhadedy Architects tarafından tasarlanan Türkiye'de bulunan Göl Evi, 150 metrekare üzerine inşa edilmiş dört kattan oluşuyor.

Mısır merkezli mimarlık stüdyosu NR Elhadedy Architects’in tasarladığı göl evi Türkiye’de bulunuyorTasarlandığı bölge belirtilmemiş olsa da huzurlu bir göl kenarında konumlanan bu özel konut konsept projesi dağ manzarası ile çevreleniyor. Tasarımcılar; projenin konumu ve onu çevreleyen doğal peyzajın geleneksel bir tarz uygulanmasını imkansızlaştırdığını belirtiyor. Böylece, dikdörtgen biçimli yazlık olarak tasarlanmaya başlanan proje, hem içten hem de dıştan, dağların sivri formundan ve kuşların süzülmesinden esinlenerek gölün yanında konumlandırılmış. 

Yapının her an havalanacakmış hissini güçlendirmek için aynı düzlemde dönen üçgen yüzeyler üç boyutlu bir form oluşturacak şekilde bükülmüş ve böylelikle yapının dinamik ve hareketli formu ortaya çıkmış. 

Dört kattan oluşan ev 150 metrekare üzerine inşa edilmiş. Zemin katı daha klasik bir alanken, birinci ve ikinci katlar yatak odası, iç bahçe ve aile yaşam alanı olarak tasarlanmış. Rekreasyon alanı olarak tasarlanan manzaraya hakim teras katında ise bir ufuk havuzu yer alıyor. 

Haber amazing architecture.com'dan çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :