Tamer Nakışçı “Undesigned” ile addresistanbul’da

mimarizm.com / 26 Ekim 2016
Tasarımları ile bugüne kadar Design Plus, Red Dot, iF product design gibi birçok uluslararası ödüle layık görülen, Royal Academy of Arts gibi önemli platformlarda yer alan Tamer Nakışçı’nın “Undesigned/Tasarlanmamış” adlı çalışması bu kez addresistanbul’da.

İKSV tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali kapsamındaki Yaratıcı Mahalleler projesi çerçevesinde tasarımcı Tamer Nakışçı, “Futureisblank” projesiyle daha önce deneyimlenmemiş bir perspektif ile ziyaretçilerini karşılayacak.

2009 yılında Avrupa Birliği tarafından “Avrupa’nın yaratıcı geleceğini belirleyecek 100 genç yetenek” arasında gösterilen Tamer Nakışçı, uluslararası sanat sitesi Artsy’e göre de tanınması gereken 10 Türk Çağdaş Sanatçı arasında.

Çalışmalarında insan, mekan ve obje arasında yeni senaryolar kurgulayan Nakışçı, bu yıl “Biz insan mıyız” temasıyla 22 Ekim - 20 Kasım tarihleri arasında İstanbul’un farklı mekanlarında düzenlenecek olan 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin Yaratıcı Mahalleler Programı kapsamında addresistanbul’da olacak. 

Nakışçı, “Futureisblank” projesinin son ayağı olan enstalasyonunda insanları her şeyin mümkün olduğu bir dünyaya ve enstalasyonunun bir parçası olmaya davet edecek. Devasa aynalardan oluşan “Tasarlanmamış" kaleydoskopik enstalasyon, bienal süresince ziyaretçilerin fikirlerine ve hayallerine açık olacak ve insanların dokunuşu ile birlikte her an değişebilecek. 

Tamer Nakışçı’nın merkezinde ‘insan’ olan ve insanların katılımı ile gelişecek olan deneysel enstalasyonu; ayna, sonsuzluk, ilham ve yaratıcılık gibi kavramları tekrar düşündürürken ziyaretçileri büyülü bir illüzyonun içerisine çekerek dünyaya ve kendilerine farklı bir açıdan, tıpkı bir çocuk gibi yeni bir gözle bakmaya yönlendiriyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :