TAK Kartal 4 Yaşında!

mimarizm.com / 22 Ağustos 2017
Kentsel sorunları Tasarım, Araştırma, Katılım yoluyla ele alarak sosyal değişime duyarlı tasarım süreçleri kurgulayan TAK Kartal, dördüncü yılını bir dizi etkinlikle kutluyor.

TAK Kartal ekibi, dördüncü yılını Kartal meydanı TAK Kondu’da, mahalleliler ve tasarımcıların katılımıyla gün boyu süren etkinliklerle kutlayacak.

TAK Kaç, Tasarla TAK ödül töreni ve sergisi, Gölge Kapmaca Şok Kıyı Köşe ve Film TAK’ın yer aldığı 23 Ağustos Çarşamba günkü etkinlik programına bütün Kartallılar ve tasarımcılar davetli...

Çaputunu Kap Gel, TAK Kaç!

TAK KAÇ etkinliği kapsamında tasarımcılar ve Kartallılar saat 10:00’da TAK Kondu’da buluşup, Kartal meydanını açık çağrı ile toplanan çaputlarla dönüştürecek.

Kartal meydanını küçük müdahalelerle yaşayan bir kamusal alana dönüştürmeyi amaçlayan Yaşayan Meydan programı kapsamında kurgulanan TAK KAÇ, kullanıcı odaklı bir tasarım süreci ile yürütülüyor.

Kartal meydanına dair yürütülen gölge, ses, kirlilik, imaj, insan ve doğa davranışları analizleri, paylaşım duvarı ve meydan zeminine çizilen 1/20 ölçekli meydan planı üzerinde Kartallılarla yapılan katılımcı çalışmalar sonrasında, Kartal meydanını “yaşayan” bir kamusal alana dönüştürmek üzere gerçekleştirilecek ufak müdahaleler kurgulandı.

Kartallıların katılımıyla Tasarım ve Prototip aşamaları tamamlanan programın son aşaması olan Uygulama, “TAK Kartal 4. yılında” etkinlikleri kapsamında Kartal meydanında tasarımcılarla birlikte gerçekleştirecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :