Tabanlıoğlu’nun İlk AVM Projesi; One Tower

mimarizm.com / 24 Şubat 2016
İTO Yatırım’ın hayata geçirdiği, Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofislerinden Tabanlıoğlu Mimarlık’ın Ankara’daki ilk AVM projesi olan One Tower, ferah mekanları ve mimarisindeki özgün detaylarıyla ziyaretçilere rahat alışveriş olanağı sunuyor.

Türkiye'nin en çok AVM'ye sahip birinci kenti olan Ankara'da AVM sayısı arttıkça, ziyaretçilerin alışveriş merkezlerinden beklentileri de farklılaşıyor. Seçkin mağazalarının yanı sıra mimarisiyle dikkat çeken One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi, sadece alışveriş değil, yeme içme mekanlarının çeşitliliği ve açık hava alanlarıyla da farklılığını ortaya koyuyor. 
Dikmen Vadisi’ne bakan yönde, arazinin meyline uyumla geriye çekilerek teraslandırılan bina; nın nefes alan, keyifli zaman geçirilen, genel kullanıma açık teras ve bahçeleriyle alışverişin uzantısı olarak gündelik yaşamın parçası oluyor. Sokağa vitrini olan dükkanlar ise alışılagelmiş kent/sokak alışverişi hissini destekliyor.

Esnek ve Geniş Dükkanlar
İTO Yatırım’ın hayata geçirdiği, Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofislerinden Tabanlıoğlu Mimarlık’ın Ankara’daki ilk AVM projesi olan One Tower, mimarisindeki özgün detaylarla ziyaretçilere rahat alışveriş olanağı sunuyor. Esnek iç mekan uygulamalarına olanak tanıyan yüksek tavanlı, sokaktan müstakil girişlere sahip dükkanlar semtin devamı olarak merkeze canlılık kazandırıyor. 
Özellikle hafta sonu ve tatillerde ailelerin de rağbet ettiği alışveriş merkezlerinden farklı olarak One Tower; rahat sokak erişimi, geniş teras, bahçe ve koridorlarıyla kentin en ferah AVM’si olarak öne çıkıyor. One Tower Alışveriş ve Yaşam Merkezi, iç mimarisinde kullanılan ahşap ve doğal taş gibi sıcak malzemelerle sürdürülebilir ve samimi bir atmosfer kazanırken, gün ışığını optimum düzeyde içeri alan saydam tavanı ile de alışverişi keyifli bir hale getiriyor. Çevresiyle bir bütün olarak kurgulanan ve planlanan yapı, sağlıklı bir kentsel gelişimin kalıcı adımı ve öncüsü olmayı hedefliyor.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :