Tabanlıoğlu Mimarlık’a İtalya’dan Ödül

mimarizm.com / 07 Haziran 2016
Tabanlıoğlu Mimarlık, İtalyan The Plan Dergisi tarafından düzenlenen The Plan Award 2016’da “Marakeş Kongre Merkezi” ile ödül aldı.

Uluslararası mimarlık ofisi Tabanlıoğlu, Venedik’teki Perspective Europe 2016 bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen The Plan Award 2016 tarafından ödüle layık görüldü. The Plan Award 2016 yarışması, dünyanın sayılı mimari referans yayınlarından biri olan gösterilen İtalyan The Plan Dergisi tarafından düzenleniyor. 

Tabanlıoglu

Uluslararası jüri, yüzlerce projeyi değerlendirdi

Dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce projenin tasarım aşamasında ve tamamlanmış projelerin 19 farklı kategoride başvurduğu yarışmanın finalistleri, aralarında Bernard Tschumi, Mario Cucinella, Kim H. Nielsen, Boris Podrecca, Raymund Ryan, Li Xiangning gibi isimlerin de yer aldığı, deneyimli mimar ve tasarımcılardan oluşan jüri tarafından belirlendi. Ödül alan projeler, 23-25 Mayıs 2016 tarihlerinde Venedik’te gerçekleşen 2016 International Architecture Forum Perspective platformunun son gününde düzenlenen törenle açıklandı.

Tabanlıoglu 2

Murat Tabanlıoğlu’nun ayrıca “Society: Creating a More Friendly Built Environment – Toplum: Daha dostça bir yapılı çevre yaratmak” başlığı altında bir konferans da verdiği program, dünyanın etkin mimarlarını bir araya getirdi.

The Plan Award 2016 uluslararası jürisinin yaptığı titiz değerlendirme sonunda Tabanlıoğlu Mimarlık, Summa İnşaat ve Fas asıllı işadamı Richard Attias & Associates’ın iş vereni olduğu Marakeş Kongre Merkezi projesi ile “İş” kategorisinde büyük ödülü kazandı. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :