Su Altında Yemek

mimarizm.com / 09 Haziran 2021
İspanyol tasarım stüdyosu Masquespacio, İtalyan fast food zinciri Bun’ın Torino’daki şubesini pembe, mavi ve yeşil seramik karolarla donatarak yüzme havuzuna benzer çizgiler oluşturdu. Restoranda farklı renklerin bir arada kullanımıyla genç müşterilere dinamik bir mekan sunuluyor.

Fotoğraflar: Gregory Abbate

Tasarım stüdyosu Masquespacio, projelendirme aşamasında Bun’ın mekanlarının ayırt edici özelliklere sahip olması fikrini ön planda tutarak tasarımın net bir kimliği yansıtmasını amaçladı. Bu doğrultuda pembe, mavi ve yeşil duvarlara tanımlanan mekanda, oyuncul alanlar kuruldu. Bu alanların her biri, dışarıdan ayrı bir bölümü vurgulamak üzere restoranın üç büyük penceresinden ayrı ayrı görünecek şekilde düzenlendi.

Ziyaretçiler restorana girdiklerinde öncelikle yeşil renkli bar alanıyla karşılaşıyor. Burada restoranın neon logosu da yer alıyor. Her ikisi de gömme mobilyalarla tamamlanmış iki farklı oturma alanında ise pembe ve mavi renk öne çıkıyor. Pembe alanda, kısmen yeşil renkle boyanmış merkezi bir masa, restoranın hem pembe hem de yeşil bölümlerini birleştiriyor.

Tamamen mavi olan oturma alanı ise yüzme havuzu gibi görünecek şekilde tasarlanmış açık renkli fayanslar ile kaplandı. Alanda havuz merdivenlerini hatırlatan basamaklar da bulunuyor. Öte yandan tavanda oluşturulan yansımalar da bu etkiyi kuvvetlendiriyor.

Haber dezeen’den çevrilerek derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :