Stüdyo Nucleo’dan Pastel Tonlarda “Primitive” Mobilyalar

mimarizm.com / 05 Ağustos 2020
Tasarım kolektifi Studio Nucleo'nun It's All About Color sergisi için ürettiği mobilyalar Primitive koleksiyonunun pastel renk versiyonlarından oluşuyor.

Torino merkezli tasarım kolektifi Studio Nucleo, Nilufar Galerisi'nde bir sergi için, pastel renklerde büyük ölçekli piksel mobilyalardan üretti. It's All About Color (Her Şey Renge Dair) adlı sergi, ilk olarak 2009 ve 2010'da tamamen beyaz renklerle piyasaya sürülen Primitive (ilkel) mobilya koleksiyonunun pastel renk tonlarındaki versiyonlarından oluşuyor.

Büyük bir yer lambası, bir sarkıt aydınlatma, bir kanepe, bir koltuk ve bir yemek masası içeren geometrik parçaların her biri, soluk pembe, nane yeşili, kanarya sarısı ve buz mavisinin yumuşak tonlarında yeniden tasarlandı ve üretildi.

Studio Nucleo, mobilyaları tasarlarken bütünleşmiş formları temel geometrik şekillere indirmeyi amaçlamış. Sonuç, üst üste gelen küplerden oluşan pikselli bir stile sahip bir ürün serisi olmuş. Elle üretilen her tasarım eşsiz ve yüzeylerindeki çarpmaları ve kusurları vurgulayan toksik olmayan bir reçine ile tamamlanmış. Tasarımcılar Primitive koleksiyonunu sanatsal araştırmaya saygı duruşu olarak niteliyor.

Haber dezeen'den çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :