Silverline Ankastre'den Zamana Meydan Okuyan Tasarımlar: 'Retroline' ve 'Designline'

Gizem Şahin / 06 Kasım 2015
Silverline Ankastre, geleneksel çizgileri bugünün tasarım trendleri ile birleştiren "Retroline" ve geleceğin ankastre teknolojilerini yönlendiren "Designline" serilerini 6 Kasım Cuma günü Mama Shelter'da düzenlenen toplantıda tanıttı.

Silverline Ankastre Pazarlama Direktörü Mehmet Aygül, toplantının açılış konuşmasına Silverline markasının kurulduğu günden bu yana olan gelişiminden bahsederek başladı. Markayı, 'tasarım,kalite ve hizmet' odağında geliştirdiklerini söyleyen Aygül, katılımcılardan gelen 'Nostaljik bir çizgiye dönmenizin sebebi nedir?' sorusuna günümüzde eskiye bir özlem duyularak eski stillere geri dönüşün olduğunu, bunun bir çok sektörü etkilediğini, Fransız ve İtalyan mutfaklarında da sıklıkla görülen nostaljik ancak modern tasarımların Türkiye'de öncüsü olmak istediklerini ve Retroline serisini geliştirdiklerini belirtti.

Konuşmanın devamında sözü alan Endüstriyel Tasarımcı Beyza Doğan, 'simple+' olarak tanımladıkları tasarım felsefelerinden bahsetti. Bir ürün tasarlarken, kullanıcı odaklı, sezgisel etkileşime izin veren ve kullanım kolaylığı sağlayan, kullanıcıyı özgürleştiren, ürünü değiştirmesine izin veren detaylara sahip, kullanıcıyı yönlendiren bir ürün geliştirmeye çalıştıklarını ifade eden Doğan, sunumunu basit ve yalın geometrilerin kullanıldığı, sadeleşmiş retro tasarım serisi Retroline'dan örnekleri tanıtarak tamamladı.

Yağız İzgül ise kısaca ilk fırın ve ocaklardan, sanayi devrimi ile beraber bireylerin daha çok mutfakta vakit geçirmeye başladığından ve bunun mutfağı, kullanma alışkanlıklarını, mutfak tasarımını etkilediğinden bahsetti. Kendi kariyer hikayesinden de söz eden İzgül konuşmasının devamında, Silverline'la olan ortak çalışmaları 'Hikayesi Tadında Yemekler' kitabının oluşumunu anlattı. Toplantı Yağız İzgül'ün 'herkese hitap edecek, herkesin yapabileceği'ni söylediği yaklaşık 50 tariften oluşan kitabını imzalamasıyla sona erdi.

Designline


Lift-up


Pop-out

Endüstriyel Tasarımcı Beyza Doğan imzasını taşıyan ve Silverline tasarım felsefisini bütünü ile gözler önüne seren "Designline" serisine üye davlumbazların her biri aynı zamanda uluslararası tasarım derecelendirme kuruluşları tarafından da ödüllendirilmiş. Serinin baş aktörleri Lift-Up, Pop-Out, Slide-Down ve To The Point  sahip oldukları teknolojiler ve tasarımlar ile kullanıcısı ile sezgisel etkileşime geçebilen, modern ve ikonik görüntü ortaya çıkaran ürünler. Tek dokunuşla aktif pişirme alanına odaklanabilen davlumbazlar, hareketli gövdeleri ile hedefe kolaylıkla ulaşıp beklenenin ötesinde performans sergiliyor. Çevre ile dost teknolojiler ortaya çıkaran Silverline Ankastre'nin "Designline" serisi, enerjiyi minimuma indirerek maksimum verime ulaşıyor.


Slide-down


To the point

Retroline

Mutfağında nostaljik izler görmek isteyenler için yüksek teknolojinin klasik çizgilerle yeniden harmanlandığı Retroline serisinde yer alan davlumbaz, ocak ve fırınlar, sadeleştirilerek akılda kalıcı formalarda tasarlanıyor. Bordo, bej ve siyah olmak üzere 3 farklı renk alternatifine sahip seri hem fonksiyonel, hem emniyetli, hem de kullanıcısına mutfakta hızlı çalışma imkanı sağlayan özelliklere sahip. Kolay kontrol edilebilen ocak, fırın ve davlumbazlar aynı zamanda kolaylıkla temizlenebiliyor. 

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :