3. Silverline Geleceğin Mutfağı Tasarım Yarışması

yapi.com.tr / 02 Eylül 2008


Gençler Silverline ile geleceği tasarlayarak yeteneklerini ortaya koyuyor. "Gençlere yatırım, geleceğe yatırımdır" düşüncesiyle hareket eden Silverline Ankastre Ürünler; 3. Silverline "Geleceğin Mutfağı Tasarım Yarışması" ile genç yetenekleri ortaya çıkarmaya ve onları destekleyerek tasarım dünyasına yepyeni soluklar kazandırmaya devam ediyor.

Tüm üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık olan yarışma, sanayi-eğitim işbirliğine iyi bir örnek oluşturuyor. "3. Silverline Geleceğin Mutfağı Tasarım Yarışması"nın konusu; boyut ve yetenek olarak insan özelliklerine uygun, kullanıcı gereksinimlerini en iyi karşılayan etkinliklere olanak veren, sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü ekipmanlardan oluşan, geleceğin mutfağının tasarlanması. Mutfak tasarımları, dört kişilik bir ailenin tüm gereksinimini karşılayacak mekanlar olacak.

Üniversite öğrencilerinin bireysel olarak katılabilecekleri bu yarışmanın amacı, yeni projeleri desteklemek ve yaratıcılığa yön vermek. Bu yüzden projelerin özgün, daha önce başka bir yarışmaya gönderilmemiş ve uygulanmamış olması gerekiyor. Üniversitelerin Mimarlık ve Tasarım Bölüm Başkanlarının ve başarılı mimarların jüri üyesi olduğu bu yarışma, Türk mutfaklarına genç yeteneklerin modern çizgilerini taşıyacak.

Silverline bu yarışma ile gençlere çağrıda bulunarak, "Gelecek kuşaklar sizin tasarladığınız mutfakları kullansın istiyorsanız, durmayın! 3. Silverline Geleceğin Mutfağı Tasarım Yarışması'na katılarak, geleceği tasarlayanlar arasında yerinizi alın…" diyor.

Katılım Koşulları

3. Silverline 2008 Geleceğin Mutfağı Tasarım Yarışmasına; üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümü öğrencileri bireysel olarak katılabilecektir. Katılımcıların, yarışma başvuru tarihinden 6 ay öncesine kadar, üniversitelerin ilgili bölüm ve programlarında öğrenci olduklarını belgelemeleri gerekmektedir.
Yeni projelerin desteklenmesi amacı doğrultusunda, yarışmaya katılan projelerin daha önce herhangi bir yarışmaya gönderilmemiş ve uygulanmamış olması gerekmektedir.
Tasarımlarda, Silverline ankastre ürünlerin kullanımı gerekmektedir. Ürünler hakkında ayrıntılı bilgi Silverline Ankastre Ürünler'in internet adresinden
 temin edilebilir.
Yarışmaya komple bir mutfak tasarımı ile katılınması gerekmektedir.
Tasarlanan mutfağın dolapları ve diğer bileşenleri üç boyutlu olarak ölçüleri ile birlikte ayrı ayrı gösterilmelidir.
Her bir katılımcı, en fazla 2 tasarımla yarışabilecektir.
Yarışmaya gönderilen her tasarım için ayrı ayrı başvuru yapılması gerekir.

Katılım Şekli

Proje paftaları 50x70 cm boyutlarında olmalıdır. Yarışmacılar, bir tasarım için en fazla 2 pafta sunabilirler. Paftalarda, kullanılan mutfak ürünlerine ve mutfak elemanlarına ait gerekli bilgiler verilmelidir.
Ayrıca maket istenmemektedir.
Değerlendirilecek paftar üzerinde tasarım kriterleri, aşamaları ve konsepti yer almalıdır.
Paftaların sağ üst köşesine 2x5 cm'lik bir kutu içine katılımcının rumuzu yazılmalıdır. Üzerinde rumuz dışında katılımcıya ait bilgi olan projeler yarışma dışı bırakılacaklardır.
Tasarımlar ayrıca TIFF.formatında, üzerlerinde rumuzları bulunan CD ile teslim edilmelidir.
Tasarımlarla beraber, kapalı bir zarf içinde yarışmacının gerçek adı, soyadı, doğum tarihi, okulu, bölümü, sınıfı, adresi, telefonu ve e-posta adresi teslim edilmeli, kapalı zarfın üzerine ise sadece rumuz yazılmalıdır.

Tasarımların Teslim Yeri ve Tarihi

Yarışmacılar tasarımlarını, teslim günü olan 7 Ekim 2008, saat 17.00'ye kadar İSİS İletişim'e şahsen veya posta/kurye/kargo ile ulaştıracaktır. Gönderi tarihinin, son başvuru tarihi olan 7 Ekim 2008'i geçmeyecek şekilde programlanması yarışma katılımcısının sorumluluğundadır. Gönderi tercihi nedeniyle oluşabilecek gecikmelerden dolayı yarışma organizasyonu sorumluluk taşımaz. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 1500 Euro
İkincilik Ödülü: 1000 Euro
Üçüncülük Ödülü: 500 Euro
Mansiyon Ödülü: 250 Euro


Yarışmanın jüri üyeleri ise şunlar:

Prof. Dr. Hamit Alpay Er, İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı
Prof. Dr. İlgi Yüce Aşkun, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı
Prof. Dr. Yalçın Yaşar, KTÜ Mimarlık Bölüm Başkanı
Doç. Dr. Çiğdem Polatoğlu, YTÜ Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı
Doç. Dr. Halime Demirkan , Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı

Silverline Mutfak Tasarım Yarışması"na katılmak isteyenler, son başvuru tarihi 6 Ekim 2008 olan yarışmaya ait ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşabilirler.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :