Sanayi'den Yükselen 'Alışılmadık Anlar Abidesi'

mimarizm.com / 15 Ağustos 2016
Ünlü sanatçı Seçkin Pirim’in Sanayi 313 için tasarladığı ‘Alışılmadık Anlar Abidesi’ mekânın girişinde sergilenmeye başladı.

"Bu biraz Sanayi gibi bir yerde yarattığınız sıradışı vaha için. 'Alışılmadık Anlar Abidesi' Sanayi 313'ün içerisinde görmeye hiç alışık olmadığımız şekilde sergilenen tasarımlar için…"
Seçkin Pirim

“Alışılmadık Anlar Abidesi” aslında bir abideden çok daha ötesi çünkü komşuluğa, dostluğa, paylaşılan fikirlere ve ilham verici sohbetlere dayanıyor. 

Sanayi 313 ekibinin sürece dair verdiği bilgiler şöyle:

"Her toplumda, her şehirde sanatçıları takip edince, bir şekilde doğru yönün bulunduğu fikriyle yola çıktığımız günlerdi. Henüz Sanayi 313 kapılarını açmamıştı. Seçkin Pirim’in, davetimiz üzerine motosikletiyle 313’e geldiği o günü hiç unutmayız. Çayımızı içti, ıspanaklı kişimizden tattı, etrafı detaylıca gezdi, fikirlerini söyledi. Ne kadar önemliydi bir sanatçının söyledikleri bizler için... Gel zaman git zaman, biz Pirim’in atölyesine uğradık, kendisi öğle yemeklerimizin müdavimi oldu. Sohbetlerimiz hep yeni fikirler doğurdu. Kırmızıyla yola çıktık. Sanayi 313’ün siyah-beyazlığına tezattı. Plakalar dedik. Çok sevdiğimiz, paylaştığımız Oto Sanayi Bölgesi’ni yansıtıyordu. Parçaların birleşmesi önemliydi. Fikirlerimiz birleşmişti nasıl olsa... Kırmızı plakalar Sanayi 313’te geçen uzun bir gecede üst üste yerleştirildiler. Alışılmadık Anlar Abidesi artık dostluğumuzu simgelercesine olması gerektiği yerde, tüm heybetiyle duruyor. Seçkin Pirim ve Sanayi 313’ün paylaştıkları adına..."

Eserin, Murathan Özbek ve Veysel Değertekin tarafından kayıt altına alınan birleştirilme süreci yakında www.sanayi313.com adresinden izlenebilecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :