SAMET, 50. Yılını Kutladı

mimarizm.com / 14 Kasım 2023
50 yıllık köklü geçmişi ve değerleri ile bu topraklarda başlayan yolculuğuna bir dünya markası olarak global pazarda sektörün en büyük oyuncuları arasında yer alarak devam eden SAMET, bugün 50. Yılını bu yolda beraber yürüdüğü tüm paydaşları ile birlikte gurur ve coşkuyla kutluyor.

Umut Kızıltan, Saldıray Kızıltan, Ufuk Kızıltan

Zamanın ruhunu yakalayan, teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak, tasarımdan üretime, üretimden pazarlama ve satış modellerine, son kullanıcının yaşadığı deneyime kadar uçtan uca düşünülmüş bir sistemle hareket eden SAMET, 50. Yılında da bir dünya markası olmanın gururunu yaşıyor.

50. yılını bu gururlu yolculuğa yakışır bir şekilde bir dizi etkinlikle kutlayan SAMET, öncelikle tüm çalışanlarıyla Çerkezköy’de bulunan fabrikasında gerçekleştirdiği kutlamada Sunay Akın Cumhuriyetin 100. Yılında SAMET’in 50. Yılını muhteşem hikayeleri ile dile getirirken Ziynet Sali ise muhteşem performansı ile SAMET Ailesine keyifli anlar yaşattı.

Türkiye’deki tüm iş ortaklarını davet ettikleri görkemli gala gecesinde ise Beyazıt Öztürk moderatörlüğünde firmanın kuruluş hikayesi ve geçmiş 50 Yılı, SAMET’in kurucusu Saldıray Kızıltan ve oğulları Ufuk Kızıltan, Umut Kızıltan eşliğinde çok özel anlarla sahnelendi. Gece, Ebru Gündeş’in performansı ile son buldu.

SAMET, Global Pazarda Sektörün En Büyük Oyuncusu

Mobilya teknik aksesuarları alanında beş ayrı ürün grubunda, 6 binden fazla inovatif ürün geliştiren SAMET, Çerkezköy’de toplam 60 bin 770 m2’sinde üretim yapılan, toplam 80bin 500 m2’lik alana sahip olan tesisiyle, robotların yanı sıra binden fazla çalışanın görev aldığı yüksek teknolojili üretim faaliyetlerini sürdürüyor. Dünyada mobilya aksesuar pazarında faaliyet gösteren markalar arasında katma değerli üretim yapan marka olarak ilk üçte yer alan SAMET, 100 kişilik AR-GE ekibiyle Avrupa Patent Ofisi verilerine göre tüm üretici firmalar arasında yapılan araştırmaya göre 310 patent başvurusu ile Türkiye’de 5. sırada.

Dünyadaki trendleri yakından takip ederek kullanıcı iç görüsüne dayanan tüm alanlarda “inovatif yaklaşımlar” benimseyen SAMET, sadece üretmiş olduğu ürünlerle değil aynı zamanda kullanıcılarına sunmuş olduğu dijital çözümler ile de en iyi kullanıcı deneyimini hedefliyor. Tüm dünyada sekiz dilde hizmet veren SAMET Omni-Kit mobil uygulamasını hayata geçiren SAMET, kullanıcılara hem satış öncesi hem de satış sonrası destek olmak amacıyla geliştirdiği bu uygulamanın yanı sıra üretici, tasarımcı ve mimarlar için planlamadan üretime kadar her aşamada hayatlarını kolaylaştırmak için gövde ve ürün konfigüratörü 'Configure Mate ile de sektörün en dijital markası.

ABD, Kolombiya, Ekvador, Fas, Cezayir, Portekiz, Norveç, Polonya, Romanya, Özbekistan, Pakistan, Suudi Arabistan ve Tayland olmak üzere 13 ülkede stratejik ortakları bulunan ve bu ülkelerde en büyük mobilya şirketleriyle çalışan SAMET, gelişmekte olan ülkelere yaptığı yatırımları ile de öne çıkıyor. Yurtdışında ilk üretim tesisini Hindistan’da açacak olan SAMET, sadece Hindistan pazarına değil Asya pazarına da hizmet edecek. Çok yakın bir gelecekte başka coğrafyalarda da yatırımlarına devam edecek olan SAMET, %100 Türk markasını ve kalitesini tüm dünyaya tanıtmak misyonuyla 4 kıtada Türk bayrağını dalgalandırmanın gururunu taşıyor.

Tasarım ve üretim felsefesini, ürünleri ile kullanıcısının hayatını daha konforlu ve kaliteli hale getirmek üzerine inşaa eden SAMET, daha konforlu bir yaşam için kusursuz uyumla çalışan mükemmel çalışma performansına sahip estetik ürünleri ile de uluslararası tasarım ödüllerinin sahibi. 50 yıllık köklü geçmişini yenilikçi yaklaşımlara entegre etmenin yanı sıra yapı ve tasarım kültürüne katkıda bulunmayı önemseyen SAMET 50. Yıl Kutlamaları kapsamında birbirinden değerli isimlerle gerçekleştirdiği etkinliklerle bu alanda önemli isimlerin değerli fikirlerini kayıt altına alıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :