SALT Araştırma Fonları 2016’da Sekiz Projeyi Destekleyecek

mimarizm.com / 12 Nisan 2016
SALT Araştırma Fonları, Cumhuriyet'in erken döneminde devlet bursuyla eğitim gören Dr. Mehmet Bozdoğan’ın anısına, 2016’da iki ek fonla sekiz araştırmacının projelerine katkı sağlayacak.

üstte: SALT Araştırma'dan bir görüntü / foto: © Iwan Baan, 2012.

SALT’ın 2013’te oluşturduğu SALT Araştırma Fonları, mimarlık ve tasarım, sosyal ve ekonomik tarih ile güncel sanat alanlarında özgün belge edinimi ve araştırmayı hedefleyen araştırma projelerine veriliyor. 

Türkiye’nin ilk radyoloji uzmanlarından olan ve çok sayıda öğrencinin eğitimini üstlenen Dr. Mehmet Bozdoğan’ın kızları Sibel ve Hande Bozdoğan’ın desteğiyle altıdan sekize çıkarılan araştırma projelerine toplam 80.000 TL’lik fon verilecek. Seçilen araştırma projeleri, 22 Nisan Cuma günü duyurulacak. 

Mehmet Bozdoğan
                          Dr. Mehmet Bozdoğan (1922-2015) 

SALT Araştırma Fonları Seçici Kurulu; Prof. Dr. Sibel Bozdoğan (Harvard University ve Kadir Has Üniversitesi), Merve Elveren (SALT Araştırma ve Programlar), Lorans Tanatar Baruh (SALT Araştırma ve Programlar), Doç. Dr. Meltem Toksöz (Boğaziçi Üniversitesi) ve Prof. Dr. Zeynep Yasa Yaman’dan (Hacettepe Üniversitesi) oluşuyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :