Sadelikle İşlevselliği Buluşturan Masa Sistemi: Luta

mimarizm.com / 14 Şubat 2018
Çalışma mekanları ve yaşam alanları için özgün mobilya çözümleri geliştiren Ersa, yeni masa sistemlerinden Luta ile malzeme ve tasarımda sadeliği öne çıkarırken, farklı çalışma alanları için işlevsel bir kullanım öneriyor. 

Ersa R&D + Design Team tarafından çalışma mekanları için geliştirilen Luta, malzeme kullanımındaki sadelik ve ince yapısıyla çevreye duyarlı bir tasarım anlayışını yansıtıyor. Luta, ince masa tablası ve masaya özel geliştirilen üçgen profil ayak yapısıyla dikkat çekiyor.

 Luta

Ersa Luta

Farklı açılardan bakıldığında değişen görüntüsüyle kullanıldığı mekana dinamizm katan Luta’nın ayakları, yüksekliği ayarlanabilir özel kalıp pabuçlarla destekleniyor. Luta, tekil masa sistemlerinin yanı sıra ikili, dörtlü veya altılı çalışma istasyonları olarak ortak çalışma alanlarında birden çok kullanıcısını tek bir yapıda buluşturabiliyor.

Ersa Luta

Luta

Çalışma istasyonları, tasarımın sade yapısı göz önünde bulundurularak tasarlanan, kumaş kaplı bölücü panellerle birbirinden ayrılabiliyor. Masaya entegre etajer ve keson kullanımına izin veren yapısı sayesinde kullanıcısının depolama ihtiyacına yanıt veriyor.

Ersa Luta

Luta’nın karakteristik tasarım özelliklerinden bir diğerini ise masa tablasına eklenen kablo kapağı ve kabloların görünmeden güç kaynağına ulaşmasını sağlayan orta ayağı oluşturuyor. Çalışma mekanlarının farklı alanlarında değerlendirilebilen Luta, aynı zamanda toplantı masası alternatifiyle çalışma mekanlarına dahil oluyor. 

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :