Roca'dan Suyun Her Damlasına Sahip Çıkan Çözümler

mimarizm.com / 23 Mart 2021
Yaşanabilir bir yerküre ve daha iyi bir gelecek için su ve enerji tasarruflu ürünlerin önemine dikkat çeken Roca, suyun her damlasına sahip çıkacak teknolojileri banyolarda daha sık kullanılır hale getirmeyi amaçlıyor.

Asırlık geçmişini, yenilikçi yaklaşımlara entegre eden Roca, üretim proseslerinden organizasyonel süreçlere kadar her aşamada sürdürülebilirlik vizyonuyla hareket ederek sadece sektör paydaşları için değil aynı zamanda topluma ve çevreye de katma değer sağlıyor.

Bugün ve yarının dünyası için sürdürülebilir teknolojiler banyoya entegre oluyor

Roca’nın benimsediği sürdürülebilirlik politikalarının temelinde; sosyal, çevresel ve ekonomik çerçevede bir değer zinciri oluşturmak yatıyor. Geliştirdiği teknolojilerden ürettiği ürünlere kadar her süreci, gezegenle olan dengeyi gözeterek yürütmeyi hedefliyor. Sürdürülebilirliği yıllık hedeflerinin bir parçası değil, tüm süreçleri etkileyen temel ilke olarak kabul ediyor.

Dünyanın farklı yerlerindeki karbon emisyonunu azaltan, solar enerji kullanan fabrikaları ile doğal kaynakları küresel önceliklerine alıyor. Roca’nın bakış açısında sürdürülebilirlik, tüm operasyon ve süreçlerde devamlılık kriterlerini uygulamak anlamına geliyor. Bu noktada tüm faaliyetlerini sürdüren ve denetleyen Sürdürülebilirlik Direktörlüğü, çalışmaların aksamadan ilerlemesine liderlik ediyor. Bunun yanında Birleşmiş Milletler tarafından 2015-2030 için tanımlanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu olan faaliyetleri; yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegeni korumak ve herkes için refah sağlamak gibi temel misyonları içeriyor.

Roca, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda somut adımlar atılması için büyük bir özveri ile çalışıyor. Suya her canlının eşit erişim hakkına sahip olduğunu inanan çalışma ilkesi doğrultusunda kurduğu We Are Water vakfı ile gezegene olan sorumlulukları yerine getiriyor. We Are Water Vakfı, su kaynaklarının adil ve eşit dağıtılması, suya erişim dezavantajı bulunan toplumların suya ulaşabilmesi için çok etkili adımlar atıyor. Temel sosyal haklardan mahrum olan topluluklarda suya ve temel sanitasyona daha iyi erişim sağlamayı hedefleyen We Are Water Vakfı ile şu ana kadar iki milyona yakın kişinin su ihtiyacını karşıladı.

Yaşanabilir bir yerküre ve daha iyi bir gelecek için su ve enerji tasarruflu ürünler

Roca su ve enerji tasarrufunda öncü ürünler ve yenilikçi sistemlerle günlük kullanım sırasında su ve enerji tasarrufu sağlıyor, ev faturalarını düşürüyor ve gezegeni korumaya yardımcı olmak için çözümler üretiyor. Bu noktada önceliği, suyun her damlasına sahip çıkacak teknolojileri banyolarda daha sık kullanılır hale getirmek.

Ürün yelpazesinde öne çıkan teknolojilerin başında su akışını azaltan armatürlerin yanı sıra enerji tasarrufu sağlayan cold start özelliği ya da  duş setlerinde zaman ayarlama gibi unsurlar öne çıkıyor. Birçok ürünü suyun her damlasına sahip çıkarak su tasarrufu özelliğiyle verimli bir kullanım sağlıyor. Tasarımda yer alan cold start özellikli kartuş, armatürün en çok kullanılan orta seviyesinde soğuk su ile çalışıyor ve bu sayede kombinin anlık/sürekli çalışmasının önüne geçiyor. Ürün, piyasa muadilleri çoğu 8-12lt/ dk. akış sağlarken 5 litre akış gücü ile ciddi oranda su tasarrufuna destek oluyor.

Roca gömme rezervuar sistemleri, ayarlanabilir su haznesi sayesinde yıkama miktarını 3/6lt’den 3/4,5lt hatta 2/4lt’lere kadar düşürüyor. Bu durum normal çekimde 8-10 litre su harcayan sifonlarla karşılaştırıldığında ciddi oranda tasarruf sağlıyor. Bir diğer ürün olan W+W klozet ile lavaboyu birleştiriyor, kademeli su kullanımı ve suyu entegre kullanma özelliğiyle dikkat çekiyor. Özel filtreleme sistemi lavobadaki suyun tekrar kullanıma sokulmasını sağlayarak sifon mekanizmasına transfer ediyor. Pazardaki herhangi bir üründe olmayan bu entregre sistem sayesinde büyük oranda su tasarrufu sağlanıyor. Benzersiz dizaynı ve kompakt tasarımıyla 21.yüzyılın banyolarına modern ve inovatif bir kimya kazandıran W+W, gelecekte yaşanabilecek su sıkıntılarının şimdiden önlenmesi için bireysel bir çözüm sunuyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :