PTT’den ‘‘Türkiye Cumhuriyeti-Rusya Federasyonu Ortak Pulu’’

mimarizm.com / 03 Kasım 2020
PTT, Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasındaki ilişkilerin 100. yıl dönümü anısına Süleymaniye Camii ve Moskova Merkez Camii görsellerine yer verilerek hazırlanan ‘‘Türkiye Cumhuriyeti-Rusya Federasyonu Ortak Pulu’’ konulu anma pulunu tedavüle sundu.

PTT AŞ, Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasındaki ilişkilerin 100. yıl dönümü anısına Süleymaniye Camii ve Moskova Merkez Camii görsellerine yer verilerek blok şeklinde hazırlanan ‘‘Türkiye Cumhuriyeti-Rusya Federasyonu Ortak Pulu’’ konulu iki değerli anma pulu ile ilkgün zarfını 3 Kasım 2020 tarihinde tedavüle sundu.

03 Kasım 2020 tarihinde tedavüle çıkan "Türkiye Cumhuriyeti Rusya Federasyonu Ortak Pulu" konulu 2 x 6,50 TL (45x95 mm boyutunda) bedelli anma pulları, söz konusu pula ait 15 TL bedelli ilkgün zarfı PTT iş yerlerinde, PTT’ye ait www.filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunuldu.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte "PTT Pul Müzesi Hacı Bayram Mah. Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA" adresinde "Türkiye Cumhuriyeti-Rusya Federasyonu Ortak Pulu 03.11.2020 ANKARA" ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :