Paşabahçe'den Omnia Su Koleksiyonu

mimarizm.com / 27 Kasım 2017
Paşabahçe Mağazaları’nın Defne Koz, Sezgin Aksu, Mario Trimarchi gibi dünyaca ünlü tasarımcıların yanı sıra genç yeteneklerin de modern tasarımlarına yer verdiği “Omnia Su” Koleksiyonu’nda cam gibi formsuz ve şekilsiz olan suyun, akışkanlığı, damlaları, dalgaları ve sıçrama halleri camla şekillendirildi.

Paşabahçe Mağazaları’nın kültür ve gelenekten beslenen özgün Türk camcılığını geleceğe taşıma anlayışı doğrultusunda 2015 yılında lanse ettiği Omnia Koleksiyonu, “su” temasıyla yeniden şekillendirilerek tüketicilerin ve sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Latince “her şey” anlamına gelen Omnia, suyun formundan ilham alıyor. Maslak’taki Uniq İstanbul’da düzenlenen lansman gecesiyle tanıtılan “Omnia Su” Koleksiyonu, Zorlu Center Mağazası’ndaki sergi alanında cam tutkunlarıyla buluşacak.  

Omnia Su Koleksiyonu’nun tanıtımı için düzenlenen gecede konuşan Paşabahçe Mağazaları Genel Müdürü Esra Tokel, temelinde ülkemizin eşsiz kültürel kaynakları ve geleneksel simgelerinin olduğu Omnia Koleksiyonu’nda camın geçmişini geleceğe taşıyan modern tasarımları için birbirinden başarılı tasarımcıları bir araya getirdiklerini belirtti. 

Omnia Koleksiyonu’nun bu yıl “su” temasıyla genişlediğini belirten Esra Tokel sözlerini şöyle sürdürdü: “Omnia Su Koleksiyonumuzda, cam gibi formsuz ve şekilsiz olan suyun, akışkanlığı, damlaları, dalgaları, sıçrama hallerini camla modern bir bakış açısı ile şekillendirmeyi amaçladık. Bu koleksiyon ile köklü geçmişimiz ve aydınlık yarınlarımız arasındaki ilişkiyi cam ve tasarım üzerinden kurmaya devam ederken, genç yeteneklerimize de kendi modern tasarım yaklaşımlarını göstermeleri için bir platform yaratmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

“Omnia Su” ile birlikte yeni bir koleksiyon sunmanın yanı sıra bünyesinde faaliyet gösterdikleri Şişecam Topluluğu’nun sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmenin heyecanını da yaşadıklarını dile getiren Esra Tokel şöyle devam etti: “Camın doğasına ve akışkanlığına uyan, yaşamın en önemli kaynaklarından olan ‘su’, bugün dünyada ve ülkemizde önemli çevre ve sağlık sorunlarından biri haline geldi. Biz de DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ile yaptığımız iş birliğiyle derneğin başlattığı ‘Deniz varsa, hayat var’ projesine destek olacağız. Bu kapsamda Omnia Su Koleksiyonu’ndan satın alınacak her ürün için derneğe bağışta bulunacağız. Bu bağışla, denizde yaşayan bitki ve hayvanların yaşamsal faaliyetlerini yavaşlatan yaklaşık 200 bin litre siyah suyun denizlere karışmasını önleme çalışmalarına destek vereceğimiz için de ayrıca mutluyuz.”

Şişecam Topluluğu’ndan aldıkları güçle tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkmak ve korumak için çalışmaya devam edeceklerini belirten Esra Tokel, “Paşabahçe Mağazaları olarak bu konuda her zaman öncü olmayı kendimize bir görev olarak aldık. Bundan sonra da yenilikçi, modern ve özgün tasarım anlayışına odaklanan yeni koleksiyonlarda bir araya gelmek istiyoruz” dedi. 

Omnia Su Koleksiyonu’nda Defne Koz, Sezgin Aksu, Mario Trimarchi gibi dünyaca ünlü tasarımcıların yanı sıra genç yeteneklerin sudan ilham alarak ortaya çıkardıkları tasarımları da camda şekil alıyor. Tamamen el imalatı olan Omnia Su Koleksiyonu’nda 15 tasarımcıya ait 150’ye yakın parçanın yer aldığı sergi, Zorlu Center Mağazası’nda gezilebilecek. Sergi ile eş zamanlı olarak Omnia Su Koleksiyonu, Paşabahçe Mağazaları’nda da raflarda yerini almaya başlayacak.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :