Paris Sokaklarında Safari

Gizem Şahin / 15 Eylül 2015
Le3 tasarım stüdyosundan Julien Nonnon'un geçici duvar resimleri, paris sokaklarında stil sahibi hayvanların olduğu kentsel bir safari rotası oluşturuyor.


'L'Aigle du Mont-Cenis / The Eagle of Mont-Cenis'

 


'L'Éléphant d'Orfila / The Elephant of Orfila'

 

Sanatçının şık giyimli hayvanları, Paris'in sokaklarında yalnızca bir geceliğine görünür oluyor. Eylül'ün başından bu yana süregelen etkinlikte Nonnon, günümüz moda akımlarının etkisinde karakteristik kıyafetlerle resmettiği hayvanları Paris'teki yapıların üstlerine yansıtıyor.

 

 

Geçici grafitilerin hepsi bulundukları sokakların isimlerini alıyor ve 'Şehirde Safari' haritasına ekleniyor. Sanatçı, bu sürreal anı ölümsüzleştirebilmek için duvarlara yansıttığı imajları fotoğraflıyor.

 


'Le Cerf de Becquerel / The Deer of Becquerel'


'Le Koala de Lowendal / The Koala of Lowendal '

 

Duvar resmini ve video-mapping'i bir araya getiren sanatçı, işlerini sokağa taşımak, bunu yaparken çevre yapıları bozmamak ve arkasında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmak için projeksiyon yöntemini kullanıyor.

 


'Le Lion des Trois Frères / The Lion of Trois Frères'

 

Giyiniş şekillerinin kişilerin hem dünyaya bakışını hem de kasıtlı olmasa da sosyal ve finansal güçlerini ortaya koyduğunu düşünen sanatçı, modanın bir iletişim şekli olduğunu, bir topluluğa/gruba ait olma hissini de beraberinde getirdiğini söylüyor.

 


'Le Crocodile de la Cigale / The Crocodile of La Cigale'

 

Magazin dergilerinden fırlamış gibi görünen hayvanlardan oluşan grafiti serisi de bireylerin hem özgün olma hem de tanımlı bir gruba ait olma isteklerindeki çatışmayı sorguluyor.

 


'Les Chiens de Doudeauville / The Dogs of Doudeauville'

 


'Le Guépard du Tertre / The Sheetah of Montmartre'

 

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.Fotoğrafların işlendiği 'Şehirde Safari' haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Paris Sokaklarında SafariLe3 tasarım stüdyosundan Julien Nonnon'un geçici duvar resimleri, paris sokaklarında stil...

Posted by Mimarizm on Tuesday, 15 September 2015


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :