PadaLabs "Hyperloop Desert Kampüsü Projesi"

mimarizm.com / 22 Ocak 2021
Begüm Aydınoğlu'nun (PadaLabs) Mariana Custodio Dos Santos ve Juan Carlos Naranjo ile birlikte tasarladıkları proje, Hyperloop Çöl Kampüsü Mimari Proje Yarışması finalistleri arasında yer aldı.

Hyperloop Desert Campus, ABD Nevada'da bulunan mimari yarışma projesidir. Finalist proje, Begüm Aydınoğlu (PadaLabs) tarafından Mariana Custodio Dos Santos ve Juan Carlos Naranjo ile birlikte tasarlandı.

Eşsiz topografyası, iklimi ve muhteşem manzarasıyla birlikte var olan; Hyperloop Desert Kampüsü, dünyanın en görkemli yerlerinden biri olan Nevada Çölü’nün tam da kalbinde, Las Vegastan sadece birkaç kilometre uzakta, şehirleri ve ulusları uçaklardan çok daha yüksek bir hızda birbirine bağlayacak fütüristik ulaşım aracı olan Hyperloopun ilk test merkezi olacak ikonik bir kampüstür.

Bu kampüs, gezegendeki en parlak zihinlerin ihtiyaçları dahilinde, yarının gerçekçiliği içerisinde bugünün vizyonunun değişimini gerçekleştirebilecekleri uygulamaları ve metodolojileri tanımlamak için işbirliği yapabilecekleri oldukça gelişmiş bir test ve çalışma merkezidir.

Çöldeki yılların katmanlarının neredeyse tam tersi olan Elon Musk’ın Hyperloop Desert Kampüsü Projesi, yarışma konusunun yer alacağı bu özel manzarada yer almayı hedefliyor ve bu teknoloji ile büyümek için çölün alanlarına ihtiyaç duyuyor. Devam eden bir araştırma ve üretim projesi olan Hyperloop, ulaşım araçlarını enerji, zaman, bütçe, çevre dostu ve sürdürülebilir yollarla yeniden tasarlamayı hedefliyor.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :