PAB Mimarlık Cityscape Awards 2016 Finalinde

mimarizm.com / 17 Ağustos 2016
Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım’ın kurucusu olduğu PAB Mimarlık, ulusal yarışma sonucu elde ettikleri Gökçeada Lise Kampüsü projesiyle Cityscape Awards 2016’da “Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları” kategorisinde son üç finalist arasına seçildi.

PAB Mimarlık’ın Gökçeada Lise Kampüsü projesi, 6-8 Eylül tarihlerinde Dubai’de gayrimenkul ve mimarlık sektörünü bir araya getirecek Cityscape Fuarı kapsamında düzenlenen Cityscape Awards 2016’da “Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları” kategorisinde finale kalan üç projeden biri oldu. Çeşitli kategorilerde tasarlanmış ve inşa edilmiş yapıların başvurduğu ödüllerde, finale kalan projeler 3 Eylül 2016 tarihinde mimar ve işveren tarafından yapılacak sunumlarda jüri karşısına çıkacak ve ödüller, 6 Eylül akşamı Conrad Hotel Dubai’de düzenlenecek olan gala töreninde sahiplerini bulacak. Ayrıca finalist olan tüm projelerin yer aldığı sergi, fuar süresince uluslararası yatırımcı ve mimarların ziyaretine açık olacak.  

Gökçeada Lise Kampüsü hakkında:

Gökçeada Lise Kampüsü projesinin ana hedefi, kampüs içerisinde yer alan eğitim yapıları ve kampüse ait spor, konferans salonu, kütüphane gibi sosyal donatıların kent merkezi ile kuvvetli bir şekilde ilişkisinin sağlanması, eğitim ve sosyal hayatın kent hayatı ile entegre bir yaşam oluşturmasıdır.  Kampüs bu şekilde sadece öğrenim saatlerinde değil, açık bir kampüs olarak 24 saat boyunca kullanılabilecek, kaynaklar programda yer alan iki ayrı lisenin öğrencileri ve ada halkı tarafından ortak bir şekilde kullanılacaktır.

Gökçeada Lise Kampüsü

Toplam 17.500 m2 kapalı alana sahip kampüs yapılarının, geniş arazinin daha önce yapılaşılmış alanında kurgulanması hedeflenerek, doğal dokunun sadece basit müdahalelerle korunarak kullanılması hedeflenmiştir. Ulusal mimari proje yarışması sonucunda birinci ödülü kazanan proje yapım aşamasındadır. Uygulanabilecek bir tip proje yerine  Gökçeada Lise Kampüsü'nün yarışma ile elde edilmesi alternatif, yenilikçi, öğrenciyi merkeze koyan, katılımcı ve şeffaf eğitim modellerinin test edilebileceği bir öğrenim ortamının sağlanabilmesi bakımından oldukça değerlidir. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :