Özyegin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Lisansüstü Programları

mimarizm.com / 12 Temmuz 2021
Özyegin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi çatısı altında açılan beş farklı lisansüstü programı, mezunlarına bilimsel araştırma ve çalışma yapabilme bilgi ve becerisinin kazandırılmasını hedefliyor.

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Lisansüstü Programları, nitelikli araştırmaların yapılabilmesi için gerekli olan koşulları; alanında yetkin akademisyenlerin varlığı, yeterli altyapı olanakları ve mevcut araştırma-geliştirme ortamı ile sağlamaktadır.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan Mimarlık Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans, Kent ve Mimarlık Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans ve Mimarlık Doktora Programı; Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan Tasarım, Teknoloji ve Toplum Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programı ile ilgili başvuru ve kabul koşulları, ders planı, mezuniyet yükümlülükleri, online başvuru için tıklayın

Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı yüksek lisans programları için 2021-2022 Güz Dönemi online başvuru süreci, 11 Haziran – 4 Ağustos 2021 tarihleri arasında devam etmektedir.

Özyegin Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programı başvuruları 11 Haziran – 4 Ağustos 2021 tarihleri arasında devam ediyor. 

Programa kabul edilen öğrencilere %100, %75 ve %50 oranlarında burslar veriliyor.

Mimarlık Yüksek Lisans (Tezli) Programının açılma amacı, öğrencilere mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, peyzaj mimarlığı, endüstriyel tasarım lisans programı lisans mezunlarına bilimsel araştırma ve çalışma yapabilme bilgi ve becerisinin kazandırılmasıdır. 

Program, nitelikli araştırmaların yapılabilmesi için gerekli olan koşulları; Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin alanında yetkin akademisyenler, yeterli altyapı olanakları ve araştırma-geliştirme ortamı ile sağlanmaktadır. Mimarlık Yüksek Lisans (Tezli) Programı mezunlarının, dünya standartlarında verilen eğitimle, hem ulusal hem de uluslararası nitelikte bilimsel araştırmalarda ve geliştirme projelerinde görev alabilecek yetkinliğe sahip olmaları hedeflenmektedir. 

Program mezunlarının eğilimleri doğrultusunda yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde doktora programlarına kabul edilmeleri ve doktora sürecinde ÖzÜ’de almış oldukları eğitim sayesinde üstün nitelikli bilimsel çalışmalar yapmaları beklenmektedir.

Özyeğin Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Doktora Programı Başvuruları 11 Haziran - 4 Ağustos 2021 arasında devam ediyor. 

Mimarlık Doktora Programı, mimarlık ve ilgili disiplinlerden gelen araştırmacı adaylarını, programın vizyonu ve amaçları doğrultusunda beklenen araştırma bilgi ve becerileri  edinebilmeleri ve gerçekleştirdikleri çalışmaların mimarlık alanında bilimsel çalışmalara, akademik çalışmalar, sektörlere ve ülkenin ekonomik, teknolojik ve kültürel gelişimine katkıda bulunacak şekilde ortaya koyabilmeleri için bir araya getirmek amacındadır. Programın amaçları doğrultusunda, Mimarlık, İç Mimarlık, Endüstriyel Tasarım, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama alanlarındaki ilgili yüksek lisans ve lisans programlarından mezun veya bu alanlarda sektörel ve/veya akademik deneyime sahip, tasarım, teknoloji, kuram, tarih, koruma konularında disiplinlerarası çalışma yapmayı ve bunlarla ilgili çıktıları uluslararası akademik mecralarda paylaşmayı amaçlayan adaylar programın hedef kitlesidir. 

2021-2022 Güz Döneminde Mimarlık Doktora Programına %100 burslu 10 doktora öğrencisi alınacaktır. Online başvurular 11 Haziran – 4 Ağustos 2021 tarihleri arasında devam etmektedir. 

Başvuru ve kabul koşulları, ders planı, mezuniyet yükümlülükleri, online başvuru için tıklayın

ÖzÜ-Kent ve Mimarlık Yüksek Lisans Programı’nın yeni dönem başvuruları 11.06.2021-04.08.2021 tarihleri arasında %100, %75, %50 burs seçenekleriyle devam etmektedir. 

Program; deneyimsel yeni  bir yüksek lisans eğitim modeli oluşturmayı; karmaşık kentsel ve mimari tasarım konularına yeni yanıtlar aramayı ve mimarlık araştırma ortamına teorik ve pratik olarak katkı sağlamayı hedeflemektedir.

KMI_ Tezli Yüksek Lisans Programı 4 yarıyıldan oluşan kurgusu ile büyük kentler ve İstanbul ekseninde mimarlık araştırmalarına; KMI_ Tezsiz Yüksek Lisans Programı ise 3 yarıyıldan oluşan kurgusu ile kentsel bağlamda araştırma tabanlı mimari tasarım yapabilme becerilerine odaklanmaktadır.

Tezli Program başvuru kabul ve koşullar için buraya Tezsiz Program başvuru kabul ve koşulları için buraya tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :